Лоренцо Музети записа драматична победа над Куевас на старта в Сардиния

Forte Village Sardegna Open, първи кръг

Лоренцо Музети – Пабло Куевас 7-6(4), 7-5

Лоренцо Музети започна с чиста победа участието си на турнира в Сардиния, като надделя над опитния Пабло Куевас в първия кръг на надпреварата. Младият италианец отново показа, че се чувства много комфортно на клей и даде заявка за нещо сериозно в турнира.

Първият сет протече много равностойно и оспорвано, като играта вървеше гейм за гейм почти през цялото време. Куевас успя на цели шест пъти да поведе в резултата, но Музети не позволи на уругваеца да натрупа преднина и неизменно успяваше да изравни.

Така се стигна до тайбрек, в който отново Куевас взе инициативата, като поведе с 3-2. Веднага след това обаче Музети нанесе решителния си удар, като осъществи пробив и стигна до три поредни сетпойнта при 6-3. Куевас спаси първия, но след това италианецът отново бе на висота и успя да спечели тайбрека със 7-4, като по този начин триумфира в първия сет.

Lorenzo Mussetti

Музети продължи да играе много агресивно и динамично и в началото на втория сет, като този подход му помогна да стигне до ранен пробив и да поведе с 2-0. Куевас обаче не се предаде и осъществи зрелищен обрат, след който излезе напред в резултата с 4-2, след което двамата си размениха по още един гейм и така преднината на уругваеца достигна 5-3.

Куевас очевидно започна да мисли твърде рано за следващия сет, защото в играта му настъпи внезапен спад, от който Музети се възползва по възможно най-добрия начин. В следващите два гейма италианецът даде само три точки на своя опонент и така възстанови равенството при 5-5.

В единадесетия гейм Музети пропусна две поредни точки за пробив, но успя да реализира третата възможност, която се откри пред него, и по този начин стигна до пълен обрат, повеждайки с 6-5. В следващия гейм Куевас спаси мачпойнт, но умората на уругваеца ставаше все по-видима и той трудно се противопоставяше на значително по-младия си опонент. Няколко минути по-късно Музети отново стигна до мачпойнт, като този път не допусна грешка и узакони победата си.

В следващата фаза ще видим изцяло италиански сблъсък, тъй като Музети ще се изправи срещу победителя от мача между Андреа Пелегрино и Стефано Травалия.