Хуркач изигра силен мач и преодоля с лекота Синер

Dubai Duty Free Tennis Championships, четвъртфинал
Хуберт Хуркач – Яник Синер 6-3, 6-3

Хуберт Хуркач изигра един от най-добрите си мачове през сезона, което му позволи да победи с лекота тежък съперник в лицето на Яник Синер. След 6-3, 6-3 за 84 минути на корта полякът си осигури място на полуфинал в Дубай.

През цялото време петият в схемата играеше много стабилно на сервис като в целия мач загуби едва 13 точки на началния си удар. Закономерно не даде и нито един шанс за пробив пред талантливия италианец.

Хуркач завърши мача с 21 уинъра спрямо 14 непредизвикани грешки. При Синер съотношението на печелившите удари спрямо грешките също бе положително (18 спрямо 14), но при него имаше огромни проблеми на втори сервис. При него южнотиролецът спечели едва 28% от точките, което често позволяваше на Хуркач да достига до възможности за пробив. Те бяха общо 8, от които полякът реализира 3.

В първия сет единствените брейкболи дойдоха в шестия гейм и бяха напълно достатъчни за успеха на поляка. Във втората част важният момент бе в третия гейм, а след това при 5-3 мачът завърши с още един пробив.

Така мачът, който бе повторение на финала на Мастърса в Маями през миналата година излъчи същият победител. На полуфинал Хуркач ще срещне №2 в схемата Андрей Рубльов, който постигна обрат срещу Макензи Макдоналд – 2-6, 6-3, 6-1.