Четвъртият поставен в „Арена Армеец“ си тръгна след поражение от Поспишил

Четвъртият поставен в "Арена Армеец" си тръгна след поражение от Поспишил

Sofia Open, втори кръг
Васек Поспишил – Ян-Ленард Щруф 6-3 6-4

Васек Поспишил се класира за четвъртфиналите на Sofia Open, след като елиминира четвъртия поставен в „Арена Армеец“ Ян-Ленард Щруф. Канадецът, който бе на гейм от загубата срещу Иля Марченко в първата фаза, игра на много по-добро ниво от германеца и заслужено си тръгна като победител след 6-3 6-4.

Това бе втори успех за световния №74 срещу 36-ия в ранглистата. В третия мач помежду им Поспишил допусна по-малко грешки, представи се по-солидно от сервис и от дъното на корта и продължи напред срещу Джон Милман или Жил Симон.

Така на 10 ноември отпаднаха двама от най-високо поставените играчи в надпреварата – по-рано през деня, след само един изигран мач, си тръгна и водачът в схемата Денис Шаповалов.

Още във втория гейм на мача Поспишил изненада съперника с добър лоб. Щруф не се справи в близост до мрежата и канадецът поведе с 40-15 от посрещане. Все пак германецът използва добрия си сервис и се измъкна. В желанието си да бъде максимално агресивен обаче, той продължи с неточностите. Световният №74 достигна до трудна къса топка и го размина по диагонала, а след това четвъртият поставен сгреши лесно воле на мрежата и вече имаше пасив от пробив – 1-3.

Процентът вкаран първи сервис на Поспишил падна до 43 на сто, но той изигра перфектно следващите си три подавания. Разнообразяваше с началния удар, показа солидна игра от форхенд от дъното на корта, а това му помогна да затвори сета с 6-3.

Непосредствено след почивката канадецът размина съперника от бекхенд, а после вкара дълбок ретур и поведе с 40-0. Две бързи комбинации на Щруф му помогнаха да отрази два брейкбола, но сгреши фатално в ключовия момент и изостана с пробив.

И 74-ият в света изпита проблеми на свое подаване, като германецът за първи път се добра до възможност за пробив. Отличният сервис на Поспишил обаче го измъкна в трудната ситуация и след спечелен дълъг гейм авансът му стана 2-0.

Постепенно Щруф набра скорост и подаванията му ставаха все по-къси, докато тези на канадеца – по-дълги. В седмия гейм германецът изостана с 15-40, но след няколко добри комбинации отрази двата „скрити“ мачбола. После спаси още два и остана в двубоя. Поспишил обаче не остави шансове на съперника до края и след по-малко от час и половина спечели мача с 6-3 6-4.