Испански четвъртфинал в Кито

Еcuador Open, II кръг
Алберт Рамос – Алехандро Фая 6-2 7-5
Роберто Карбайес Баена – Джовани Лапенти 6-3 6-4

Алберт Рамос и Роберто Карбайес Баена се погрижиха да осигуря на феновете на Еcuador Open испански полуфинал с двусетови победи съответно над колумбиеца Алехандро Фая (6-2 7-5) и местния любимец Джовани Лапенти.

Това бе и последният мач в кариерата на 34-годишния Джовани, който е брат на бившия №6 в света Николас Лапенти. Еквадорецът не успя да поведе в резултата нито веднъж през целия мач, като Карбайес Баена проби два пъти в първия сет за 3-1 и 5-1 и го затвори с 6-3. Испанецът удари с брейк веднага след почивката и с уверено представяне на начален удар си осигури място на четвъртфиналите.

Там Карбайес Баена ще се изправи срещу своя сънародник Алберт Рамос, който мина през Алехандро Фая за по-малко от 90 минути. Рамос проби съперника си цели три пъти в първия сет и го спечели с категоричното 6-2. Фая поведе с 3-1 след почивката, но не успя да запази дълго аванса си и равенството бе възстановено при 4-4. Рамос нанесе решаващ удар на прага на тайбрека и при 6-5 се добра до три мачбола, успявайки да реализира последния.