Шампионът натрупа инерция срещу квалификант и стартира с успех в София, Сепи отстрани Джумхур

Sofia Open, втори кръг

Роберто Баутиста Агут – Седрик-Марсел Щебе 7-6(4) 6-3

Миналогодишният шампион на Sofia Open Роберто Баутиста Агут започна участието си на тазгодишното издание на турнира с победа в последователни сетове 7-6(4) 6-3 над миналия квалификациите Седрик-Марсел Щебе, бивш №71. Победителят тръгна малко колебливо, но с напредването на двубоя натрупа инерция и започна да доминира.

Проблемите за квалификанта  започнаха в откриващия гейм, когато трябваше да спасява два брейкбола. Германецът се справи, но когато отново застана за основната линия, за да подава в третия гейм, испанецът поведе 40-0. На втория брейкбол Щебе игра на втори сервис, а световният №16 пласира неспасяем ретур уинър и проби – 2-1.

Носителят на титлата затвърди, спасявайки точка за пробив, а после не успя да подложи отново под напрежение Щебе.

Моментът на световния №406 настъпи в шестия гейм, когато той се възползва от непостоянството в играта на Агут и поведе 40-15, като реализира втория си брейкбол и върна пробива – 3-3.

В осмия гейм Щебе показа изключителен тенис и поведе 40-0 на подаването на шампиона, който обаче спаси първите две точки за пробив с отличен начален удар, а на третата игра елегантен дроп шот за 40-40 преди да запише сервис гейм.

Стигна се до тайбрек, в който Баутиста Агут реализира първия минибрейк след отлично изградена атака, завършила с воле на мрежата. Испанецът поведе 4-0, държейки далеч зад основната линия съперника си. При 5-4 Роберто си заслужи сетбол след силен начален удар, а после го реализира с ас – 7-6(4).

Световният №16 стартира на високи обороти след почивката и след като взе подаването си, стигна до две точки за пробив във втория гейм, като реализира първа с прецизен форхенд уинър по правата – 2-0.

Нивото на представяне на Баутиста Аугт се вдигаше с всяка прекарана минута на корта, а непримиримата игра на съперника му го караше да показва класата си.

В четвъртия гейм испанският тенисист поведе 40-15, но пропусна двата брейкбола, а после и още един, лишавайки се от бърза развръзка в сета. В седмия регистрира бърз сервис гейм на нула за 5-2 и се доближи максимално до 1/4-финалите.

При 5-3 Агут сервираше за мача и поведе експресно 40-0, като материализира още следващата точка, за да продължи напред.

Същевременно в двубой, игран на корт №1, Андреас Сепи отстрани Дамир Джумхур  7-6(3) 3-6 6-3.