Кареньо Буста започна с победа в родния си град, Тийм с обрат и място в топ 8

Gijon Open, втори кръг
Тиаго Монтейро – Пабло Кареньо Буста 4-6, 6-7(3)

Пабло Кареньо Буста започна с победа участието си на турнира в своя роден град Хихон. В мач от първия кръг на АТР 250 турнира най-голямата спортна звезда на града надделя с 6-4, 7-6(3) над Тиаго Монтейро.

Поставеният под №2 изигра като цяло чудесен мач, в който реализира 13 аса и завърши с впечатляващите 76% спечелени точки на втори сервис. Единственото колебание от негова страна дойде при 5-4 във втория сет, когато допусна пробив, сервирайки за мача. Стигна се до тайбрек, в който все пак фаворитът реализира още първия си мачбол за удоволствие на екзалтираната публика в родния му град.

Преди това в първия сет той натрупа аванс от 5-1 преди да допусна връщането на единия от двата пробива.

Във втори кръг световният №15 ще срещне Артур Риндеркнеш, който в изцяло френски сблъсък победи Констант Лестиен – 6-4, 6-2.

В топ 8 място намери и Доминик Тийм, който обърна Маркос Гирон след 3-6, 6-4, 6-0, за да достигне до четвърти четвъртфинал през сезона.

„Беше много напрегнат мач. Дълги разигравания и много тичане. Беше много равностойно до третия сет. В края на втория сет всичко можеше да се случи. Трябваше да спасявам брейкбол при 4-4 във втората част, ако го беше реализирам, най-вероятно щеше да е победител. За щастие успях да спечеля този втори сет и след това да се откъсна в началото на третия. Много съм щастлив. Страхотна вечер“, коментира шампионът от US Open 2020. Следващият му съперник ще бъде четвъртият в схемата Франсиско Серундоло или квалификанта Мануел Гинар.

Денят бе успешен и за двама американци в мачове с представители на домакините. Томи Пол отстрани Николас Алварес Варона след 6-3, 7-6(3), а Себастиан Корда не се затрудни срещу Жауме Мунар – 6-4, 6-1.