Кареньо Буста започна участието си в Уинстън-Сейлъм с трудна победа

Winston-Salem Open, втори кръг

Пабло Кареньо Буста – Сону Куон 6-3, 3-6, 6-4

Пабло Кареньо Буста стартира участието си на ATP 250 турнира в Уинстън-Сейлъм с трисетов успех над световния №74 Сону Куон. Поставеният под №1 в схемата испанец трябваше да положи доста усилия, за да стигне до победата, но въпреки това не допусна сензация и намери място в следващата фаза.

Там негов опонент ще бъде 56-ият в света Доминик Кьопфер.

Мачът започна отлично за Кареньо Буста, който реализира ранен пробив за 2-0. В последствие Куон успя да намали изоставането си до 3-2, но втората ракета на Испания реализира нов брейк, след който резултатът стана 5-2 в негова полза. Южнокореецът прекъсна серията на опонента си, но Кареньо Буста бързо си върна инициативата и приключи сета с пробив на 15, надделявайки с 6-3.

Испанецът продължи добрата си серия и спечели откриващия гейм на втората част. Изглеждаше, че бронзовият медалист от Олимпийските игри държи мача под контрол, но това се промени. Куон заигра много по-офанзивно и динамично и изненада неприятно Кареньо Буста, осъществявайки обрат за 3-1.

Южнокореецът задържа тази разлика до 5-3, след което стигна до два последователни сетбола, които обаче бяха спасени от Кареньо Буста. Впоследствие Куон пропусна още една възможност да приключи сета в своя полза, но въпреки това продължи да владее инициативата и реализира четвъртия открил се пред него сетпойнт, изравянвайки резултата в мача след 6-3.

Куон поведе в заключителния сет, след като спаси две поредни точки за пробив на Кареньо Буста, но испанецът отговори с гейм на нула и възстанови равенството. Световният №74 успя още два пъти да поведе в резултата, но опитът и класата на Кареньо Буста си проличаха и той успя да реализира много важен пробив, обръщайки резултата от 2-3 до 5-3.

В деветия гейм водачът на схемата пропусна мачбол и позволи на опонента си да върне интригата, но след това спечели убедително подаването си и спечели двубоя с 6-3, 3-6, 6-4 след два часа на корта.