Карлос Алкарас бе непоклатим и срещу Лайович

Australian Open, втори кръг

Карлос Алкарас – Душан Лайович 6-2, 6-1, 7-5

Карлос Алкарас записа нов силен мач на Australian Open, класирайки се за трети кръг на надпреварата след чиста победа над Душан Лайович. Испанецът спечели първите два сета само за 64 минути и макар да трябваше да се потрудо доста повече в третия, в крайна сметка стигна до заслужен успех.

Опонент на Алкарас в следващата фаза ще бъде Матео Беретини.

И трите аса в мача бяха дело на испанския тенисист, който освен това записа много повече уинъри (27-8), както и по-малко непредизвикани грешки от Лайович (34-41). Алкарас успя да оползотвори шест от своите единсдесет шанса за пробив (55%), докато сърбинът реализира единствения открил се пред него брейкпойнт.

Противно на очакванията за оспорван сблъсък, Алкарас реализира ранен пробив, след който натрупа комфортен аванс от 4-1. Лайович редуцира пасива си, но световният №31 отговори с гейм на нула, след което записа нов брейк, който му донесе успеха с 6-2 в първата част.

Вторият сет се разви по аналогичен начин – и двамата спечелиха първите си подавания, след което Алкарас наложи непосилно за своя съперник темпо. Възпитаникът на Хуан Карлос Фереро изигра най-силния си период в двубоя, правейки серия от пет поредени спечелени гейма, и удвои преднината си в мача след 6-1.

В третия сет обаче Алкарас започна да показва признаци на умора и много по-опитният Лайович се възползва от това, реализирайки единствения си пробив в мача за 4-2. Алкарас обаче върна брейка и възстанови равенството, а впоследствие приключи мача със серия от три поредни спечелени гейма, като по този начин триумфира с 6-2, 6-1, 7-5 след точно 2 часа на корта.