Кирьос профуча покрай Джазири в Марсилия, Гаске не даде сет на Южни

Open 13 Marseille, II кръг
Ник Кирьос – Малек Джазири 6-4 6-2
Ришар Гаске – Михаил Южни 7-5 6-2

Ник Кирьос мина скоростно за 58 минути през опитния Малек Джазири с 6-4 6-2 в първия мач от защитата на титлата му на Open 13 Marseille. Това е и първият ATP двубой за австралиеца от Australian Open насам.

Кирьос излезе с много самочувствие на корта и прати първия сет на сметката си за 30 минути. Световнтият №16 сервираше уверено и наложи високо темпо в разиграванията, на което 33-годишният ветеран не успя да издържи. Австралиецът проби още при първата си възможност за 3-2 гейма и това му стигна, за да затвори комфортно първата част с 6-4.

Кирьос се развихри след почивката и поведе с 4-0 гейма за по-малко от 20 минути. Нататък шампионът завърши задачата си с рутинно 6-2 и вече е в трети кръг.

Същевременно, Ришар Гаске зарадва френските фенове по трибуните с успех със 7-5 6-2 над Михаил Южни. Двамата се сблъскаха за първи път от 2013-а насам и първият сет бе наистина оспорван. Геймовете се развиваха с превъзходство на сервиращите, а Гаске успя да го открадне с пробив за 6-5, който затвърди и фиксира резултат 7-5 на таблото.

Французинът използва психологическата победа и потегли много силно след почивката, когато поведе с 4-0 гейма и нататък съхрани аванса си до крайното 6-2.