Симон взе френското дерби с Бенето в Марсилия, Пер отпадна в трилър с Медведев

Open 13 Marseille, II кръг
Жил Симон – Жулиен Бенето 6-2 2-6 6-3
Данил Медведев – Беноа Пер 5-7 7-5 7-6(4)

Жил Симон имаше доста нервен следобед на корта, но все пак грабна победата във френското дерби на Open 13 Marseille – 6-2 2-6 6-3 над Жулиен Бенето. Двамата любимци на местната публика влязоха в сблъсъка с по три победи в предишните мачове от съперничеството им и днес успехът също не дойде лесно за двукратния шампион в Марсилия.

Симон бързо набра скоророст в първия сет и след сравнително равностойни начални минути, наниза четири поредни гейма от 2-2 до 6-2. Световният №23 обаче потегли ужасяващо във втората част и видимо се вбеси от многото лесни точки, които даде на съперника си.

Бенето се възползва от срива на поставения под №7 в схемата и поведе с 4-0 гейма, след което спокойто затвори втората част с 6-2. Симон успя да спре пропадането в третия сет, където проби рано за 2-0 гейма и съхрани аванса си до крайното 6-3. Той очаква Джо-Вилфрид Цонга или Иля Марченко в трети кръг.

Друг французин се сбогува с турнира – Беноа Пер преклони глава пред Данил Медведев след 2 часа и 25 минути битка и 7-5 5-7 6-7(4). Пер се намираше на гейм от победата при 5-4 във втория сет, когато имаше и сервис на разположение, за да приключи мача, но прословутата му лабилна психика отново го провали.

Медведев, който до този момент имаше на сметката си един брейк в началото на първия сет, сега проби два пъти в рамките на три гейма и обърна резултата от 4-5 до 7-5. Нещо повече – Пер поведе с два пробива за 3-0 гейма в решаващия сет, но успя да профука и този аванс. В крайна сметка се стигна до тайбрек, където Медведев подпечата обрата със 7-4 точки.