Корда отстрани Фонини за най-голямата си победа

Miami Open, втори кръг

Себастиан Корда – Фабио Фонини 1-6, 6-4, 6-2

Себастиан Корда записа първата си победа над тенисист от топ 20 след 1-6, 6-4, 6-2 над №10 в схемата Фабио Фонини в мач от втория кръг на Мастърса в Маями.

20-годишният американец имаше огромни проблеми през първата част, но това изобщо не го разколеба и впоследствие вдигна нивото си, за да стигне до най-голямата победа в досегашната си кариера.

През първата част уинърите на Фонини идваха от всяка възможна позиция на корта и Корда така и не можеше да се нагоди към вариативната и разнообразна игра на италианеца, който го проби цели четири пъти.

Нивото на Фонини наистина бе много високо и изглеждаше ясно, че няма как да го задържи в хода на целия мач. Корда остана търпелив и в момента, в който играта на италианеца стана по-неубедителна, моментално се възползва. Във втория сет Корда загуби само четири точки на сервис, което бе ключово за успеха.

В решителната част синът на легендата Петър Корда проби рано, след което спаси четири брейкбола при 3-2. В следващия гейм той проби на 0 за 5-2 и след час и 48 минути игра сложи край на двубоя на свой сервис.

Така американецът продължава силното си представяне през 2021-а. В началото на сезона в Делрей Бийч той стигна до първия си АТР финал, после спечели Чалънджър турнира в Кимпер и влезе за първи път в топ 100 на ранглистата.

В трети кръг Корда ще срещне дебютантът в Маями Аслан Карацев, който продължи победната си серия след 6-4, 6-3 над Михаил Кукушкин.

„Беше много труден, равностоен мач. Да играеш за първи път с Кукушкин не е лесно, той е труден съперник. Кортовете тук са по-бавни в сравнение с тези в Дубай миналата седмица, така че трябва да се приспособиш. Първият мач винаги е труден, но намерих начин да го победя“, коментира руснакът, който вече има 13 победи през сезона и едва 2 загуби – от Новак Джокович и Доминик Тийм.

„Първата титла ми дава увереност, но тук е различна настилка и нов турнир. Опитваш да мислиш за него като за нов турнир и ново място, но разбира се, че ми дава голяма увереност.“