Рубльов даде само 3 гейма на Сандгрен, Шаповалов с над тричасова битка

Miami Open, втори кръг

Андрей Рубльов – Тенис Сандгрен 6-1, 6-2

Андрей Рубльов загуби едва три гейма за място в третия кръг на Мастърса в Маями след 6-1, 6-2 над Тенис Сандгрен в мач, който беше прекъснат заради дъжд.

Четвъртият в схемата нямаше никакви проблеми със съпротивата на американеца, за да запише 17-а победа от началото на сезона. С контролираната си агресия на „Грандстенд“ руснакът стигна до пробив за 3-1 след осемминутен гейм, а до края на сета последваха нови три гейма в негова полза.

В целия мач Рубльов не допусна нито един шанс за пробив, а във втората част имаше шансове на свой ред в три от четирите сервис гейма на Сандгрен. При 5-2 обаче Рубльов трябваше да изчака дъжда, за да може да сервира за спечелване на мача – нещо, което направи без проблеми час по-късно.

Победата го изпраща на нов мач с 29-ия в схемата Мартон Фучович. Унгарецът се нуждаеше от 3 часа и 11 минути за успеха със 7-6(3), 6-7(4), 6-4. Двамата вече имаха два мача помежду си тази година – в Ротердам и Дубай, като и в двата случая Фучович губеше, макар и след равностоен двубой. След мача в Дубай унгарецът не скри чувствата си и каза на Рубльов, че не иска да го среща отново през сезона. Е, желанието му няма да се сбъдне.

През мач от над 3 часа трябваше да премине и Денис Шаповалов, който имаше много труден двубой срещу Иля Ивашка, завършил все пак в полза на канадеца след 6-7(5), 6-4, 6-4.

Мачът се проточи още по-дълго от официалните 3 часа и 6 минути, тъй като на два пъти бе спиран заради дъжд. Шаповалов направи 11 двойни грешки и имаше доста проблеми с грешки от основната линия, но все пак успя да измъкне успеха срещу сервиращия много добре беларусин.

„Определено много труден мач срещу Ивашка. Той игра много добре. Никога не е лесно да почиваш в първи кръг, защото другите тенисист вече е играл и очевидно беше в топ форма. Като цяло съм много щастлив, че победих.“

При 3-3 в третия сет Ивашка трябваше да отразява брейкбол, когато започна да вали. След паузата от 10 минути беларусинът направи двойна грешка и така даде предимството на поставения. Само че дъждът отново заваля и изпрати състезателите в съблекалните за около часа. След това Шаповалов трябваше да отразява брейкбол, но Ивашка не успя да пласира форхенд ретура си в игра и това се оказа последният му шанс.

Шаповалов е третият канадец в трети кръг. Той е полуфиналист в турнира от последното му издание през 2019-а.

В следващата фаза Шапо ще срещне Хуберт Хуркач, който победи Денис Кудла със 7-6(5), 6-4. Хуркач води с 2-1 победи срещу канадеца, който обаче спечели мача им в Дубай миналата седмица.