Квалификант от Барбадос даде всичко от себе си, но това не стигна срещу Саша Зверев

US Open, I кръг
Александър Зверев – Дариан Кинг 7-6(9) 7-5 6-4

Преминалият през квалификациите Дариан Кинг изигра два много силни сета срещу четвъртия поставен Александър Зверев, но в третия рухна и германецът взе победата със 7-6(9) 7-5 6-4 и преодоля първия кръг на US Open.

В първата част тенисистът от Барбадос, който е №168 в световната ранглиста, имаше сетбол на свой сервис в тайбрека при 9-8, но допусна два минибрейка и Зверев поведе със сет след повече от 80-минутна битка. Преди това двамата си бяха разменили по един пробив, а Саша пропусна да затвори сета при 5-3 в своя полза. Все пак в дългия гейм показа по-здрави нерви след безброй минипробиви.

Единствен пробив реши втория сет. Кинг отрази брейкбол при 30-40 в седмия гейм, но малко по-късно изостана с 15-40 в 11-ия и от втория си шанс Зверев проби, след като съперникът му пресили форхенд. С уверено сервиране Саша приключи втората част след над два часа от началото.

В третия сет и двамата не изглеждаха никак свежи, но германецът взе ранен пробив за 2-1, който не изпусна до края. Часовникът отмерваше 155 минути игра, когато Кинг достигна до 40-40 в осмия гейм, а малко по-късно Зверев му даде възможност за връщане на пробива след двойна грешка.

Саша отрази още един брейкбол на тенисиста от Барбадос преди да удържи маратонското си подаване за 5-3. С бърз гейм на нула Кинг се закачи още малко в мача, но след това германецът сложи точка на спора няколко минути след 2:00 ч. местно време в Ню Йорк.

Във втория кръг ни очаква интересен двубой между Зверев и Борна Чорич. Хърватинът е спечелил единствения мач между двамата – в три сета на Мастърса в Синсинати преди две години.