Сок не издържа в 4-часова битка. Типсаревич и Чорич продължават

US Open, I кръг
Джак Сок – Джордан Томпсън 2-6 6-7(12) 6-1 7-5 4-6

Джак Сок отпадна в първи кръг на US Open след поражение 2-6 6-7(12) 6-1 7-5 4-6 от Джордан Томпсън. Представителят на домакините навакса два сета изоставане, но след 4 часа игра отстъпи на съперника си.

Световният №16 предаде подаването си в шестия гейм от първия сет – 2-4, а в седмия изпусна топка за рибрейк. При 5-2 опонентът му сервираше за частта и я взе.

Томпсън изигра впечатляващ втори сет, в който навакса два брейка пасив, за да вкара развръзката в тайбрек, в който спаси 4 сетбола и затвори частта – 7-6(12).

С пробив в четвъртия и шестия гейм Сок спечели третия сет, а в четвъртия заличи изоставане от 2-4 преди да спаси два мачбола за 5-5. После взе следващите два гейма за 7-5.

До 4-4 в петия сет двамата си размениха по два пробива, но в края Томпсън бе по-добър и записа сервис гейм на нула за 5-4 и проби за 6-4 и победа.

В друг маратонски двубой Янко Типсаревич се наложи над Танаси Кокинакис с 6-7(5) 3-6 6-1 7-6(2) 6-3. Борна Чорич пък победи Иржи Весели със 7-6(5) 7-6(2) 6-2.