AO 24 Live Blog: Какво се случи в ден №7 в Мелбърн

Следете в развитие всичко най-интересно от седмия ден на Australian Open.

Резултатите от всички завършили мачове можете да видите ТУК.

===АКТУАЛИЗИРАЙ===

15:02 Александър Зверев победи Алекс Микълсън в последния мач от днешната програма.

14:28 Алекс Микълсън оказа много по-сериозна съпротива във втория сет, но въпреки това Зверев се наложи със 7-6(4).

13:52 Елина Свитолина достигна до осминафиналите в Мелбърн след успех с 6-2, 6-3 над Виктория Голубич.

13:36 Уверено начало за Александър Зверев, който спечели убедително първия сет срещу Алекс Микълсън (6-2).

12:37 Линда Носкова поднесе сензацията на деня, елиминирайки световната №1 Ига Швьонтек.

12:21 Медведев нямаше проблеми срещу Оже-Алиасим и продължава напред след убедителна победа.

12:13 Григор Димитров приключи участието си на Australian Open след загуба от Нуно Боржеш.

11:45 Медведев гледа смело към осминафинала на Australian Open, тъй като вече има два сета преднина срещу Оже- Алиасим: 6-3, 6-4.

11:44 Линда Носкова изравни сетовете срещу Ига Швьонтек: 6-3.

11:21 Камерън Нори елиминира Каспър Рууд след победа с 6-4, 6-7(7), 6-4, 6-3.

11:19 Росица Денчева загуби от американката Кейт Факих с 4-6, 6-2, 1-6 в първи кръг от турнира за девойки на Australian Open.

11:04 Йоана Константинова се класира за втори кръг на турнира при девойките след категорична победа с 6-1, 6-2 над норвежката Емили Сарц-Лунде.

11:00 Ига Швьонтек направи първата крачка към осминафиналите, спечелвайки с 6-3 откриващия сет срещу Линда Носкова.

10:57 Даниил Медведев спечели първия сет срещу Феликс Оже-Алиасим (6-3).

10:41 Нори си върна водачеството след 6-4 в третата част.

10:02 Рууд възстанови равенството срещу Нори, спечелвайки със 7-6(7) много оспорвания втори сет, продължил 62 минути.

09:00 Вече е ясна и програмата за неделя.

08:58 Виктория Азаренка се класира за втората седмица на Australian Open за 11-и път в кариерата си след триумф над Йелена Остапенко (6-1, 7-5).

08:50 Камерън Нори взе преднина в двубоя си с Каспър Рууд (6-4).

08:47 Мачът на смесени двойки приключи. Григор Димитров и Нуно Боржеш вече се подготвят да излязат на „Kia Arena“.

08:27 Феновете на Григор Димитров ще трябва да почакат още. Полманс и Гадеки пропуснаха три поредни мачбола във втората част и ще играят тайбрек срещу Гонзалес и Чан.

08:24 Елизара Янева претърпя поражение в надпреварата за девойки, допускайки обрат срещу нидерландката Джой Де Зеув (7-5, 5-7, 4-6).

07:57 Виктория Азаренка спечели убедително първия сет срещу Йелена Остапенко (6-1).

07:50 Световният №122 Артур Казо продължи сензационното си представяне на Australian Open, класирайки се за осминафиналите след категоричен успех над Талън Грикспор.

07:33 Иван Иванов отпадна от турнира за юноши след загуба с 3-6, 3-6 от бразилеца Енцо Колман.

07:24 Алкарас продължи напред, след като Шанг се отказа заради контузия в началото на третия сет.

07:18 Световният №2 вече има комфортна преднина, след като спечели и втората част (6-1).

07:10 Миомир Кецманович спаси два мачбола в тайбрека на четвъртия сет, като в крайна сметка триумфира над Томи Пол с 6-4, 3-6, 2-6, 7-6(7), 6-0.

06:48 Карлос Алкарас нямаше проблеми в първия сет срещу Джунчен Шанг: 6-1 за 28 минути.

06:42 Мачът на Григор Димитров е все по-близо. Жасмин Паолини победи Анна Блинкова със 7-6(1), 6-4. Следва мач на смесени двойки, а двубоят на българина е четвърти в програмата на „Kia Arena“.

05:51 Ошан Доден се класира за първия си „мейджър“ осминафинал след успех с 6-2, 6-4 над Клара Бюрел.

05:43 Анна Калинская ще дебютира във втората седмица на турнир от Големия шлем след драматична победа с 6-7(10), 6-1, 6-4 над Слоун Стивънс.