AO 24 Live Blog: Какво се случи в ден №8 в Мелбърн

Следете с нас всичко, което се случва в осмия ден на Australian Open 2024:

Резултатите от всички завършили мачове можете да видите ТУК.

===АКТУАЛИЗИРАЙ===

14:30 Андрей Рубльов триумфира над Алекс Де Минор в последния мач от днешната програма.

14:00 Андрей Рубльов вкара мача в пети сет, надделявайки с 6-3.

13:23 Де Минор е на един сет от дебютния си четвъртфинал на Australian Open, спечелвайки със 7-6(4) третата част срещу Рубльов.

12:13 Алекс Де Минор изравни сетовете срещу Андрей Рубльов след 7-6(5) във втората част.

10:35 Барбора Крейчикова отстрани Мира Андреева след 4-6, 6-3, 6-2 и продължава напред. Тя е съперник на Арина Сабаленка на четвъртфинал.

9:50 Яник Синер е единственият тенисист при мъжете, който достига до четвъртфинал без да загуби нито сет. И Карен Хачанов не успя да спре устрема на италианеца, който влиза в топ 8 след 6-4, 7-5, 6-3.

9:15 Ива Иванова постигна обрат срещу датчанката Лаура Брункел в първия кръг при девойките – 4-6, 6-4, 6-1. Това означава, че общо трима българи ще играят във втори кръг на сингъл. Това са Иванова и Йоана Константинова при девойките, както и Анас Маздрашки при юношите.

9:05 Росица Денчева и Елизара Янева приключиха участието си в Мелбърн след поражение в първия кръг на двойки – 6-1, 0-6, 5-10 срещу Котилиар и Станкевич.

8:15 Тейлър Фриц отстрани финалиста от миналата година Стефанос Циципас. Американецът стигна до успеха след четири сета – 7-6(3), 5-7, 6-3, 6-3. Предстои мач №9 между него и Новак Джокович. До момента Фриц няма победа.

7:50 Александър Василев загуби мача си от първи кръг при юношите след 6-7(3), 3-6 срещу поставения под №4 Рей Сакамото.

7:30 Тейлър Фриц води с 2-1 сета срещу Стефанос Циципас. Започна и мачът между Яник Синер и Карен Хачанов.

6:40 Новак Джокович е на 58-ия си четвъртфинал в Големия шлем след 6-0, 6-0, 6-3 над Адриан Манарино. Сърбинът изигра най-добрия си мач от началото на турнира и очаква в топ 8 победителя от мача между Тейлър Фриц и Стефанос Циципас.

6:15 Победа и за първия български представител в днешния ден. Преминалият през квалификациите Анас Маздрашки постигна трета поредна победа в Мелбърн след 6-4, 6-4 срещу друг квалификант в лицето на италианеца Андреа де Марки.

6:10 Изглежда днес е ден за убедителни победи. Следващата такава е на Марта Костюк. Украинката победи с 6-2, 6-1 Мария Тимофеева и достига до четвъртфиналите, където ще срещне Коко Гоф.

6:00 Новак Джокович – Адриан Манарино 12-0. Така изглежда резултатът в геймовете след първите два сета, спечелени от световния №1 с по 6-0.

5:25 Още в първите часове от състезателния ден двете най-изявени фаворитки при жените в лицето на Арина Сабаленка и Коко Гоф си осигуриха място на четвъртфинал след поредните убедителни победи. Сабаленка „отпусна“ пет гейма на Аманда Анисимова – 6-3, 6-2, докато Гоф спечели с 6-1, 6-2 срещу Магдалена Фрех.

Завършекът на седмицата ще ни предостави още много интригуващи сблъсъци както при мъжете, така и при жените. Новак Джокович ще играе в дневната сесия на Australian Open за пръв път от 2021 г. Световният №1 ще се изправи срещу Адриан Манарино във втори мач на „Rod Laver Arena“, като мачът ще започне не преди 04:30 ч.

В 03:00 ч. Кори Гоф и Магдалена Фрех ще открият програмата на централния корт, а във вечерната сесия ще видим Алекс Де Минор срещу Андрей Рубльов. Последният мач от програмата предстои да бъде обявен.

Не по-малко интересно ще бъде на „Margaret Court Arena“. Арина Сабаленка продължава защитата на титлата срещу Аманда Анисимова, а Яник Синер ще играе с Карен Хачанов. Междувременно, Стефанос Циципас ще се изправи срещу Тейлър Фриц на „John Caine Arena“.