Коментирайте днешните мачове и теми

В четвъртък предстоят последните серии от груповата фаза на финалите на Купа „Дейвис“ в Мадрид, както и първият четвъртфинал, който ще противопостави Австралия и Канада. Програмата започва в 12:00 ч. българско време, но днес няма да гледаме в действие Анди Мъри за отбора на Великобритания, тъй като бившият №1 получава почивка.

На корта обаче ще излезе Новак Джокович, който ще поведе Сърбия срещу Франция в пряка битка за класиране на четвъртфиналите. Световният №2 е в действие срещу Беноа Пер във втория мач от серията, а първият е между Жо-Вилфрид Цонга и Филип Краинович.

Германия играе с Чили по същото време и при победа също ще си гарантира участие във финалната осмица.

За британците срещу Казахстан пък излизат Кайл Едмънд и Дан Еванс. Първият се изправя срещу Михаил Кукушкин, а вторият – срещу Александър Бублик. На двойки пък ще играят Джейми Мъри и Нийл Скупски. Победителят от серията ще вземе сигурна квота за четвъртфиналите.

Първата битка от преките елиминации пък е във вечерната сесия от 19:00 ч. българско време. Ник Кирьос и Алекс де Минор ще опитат да продължат набраната инерция в групите, но съперникът им е повече от опасен – Канада, водена от намиращия се в добра форма Денис Шаповалов и от изненадата Васек Поспишил.

nick kyrgios davis cup

Вчера Рафаел Надал записа поредна победа №26 за Испания в Купа „Дейвис“ и страната му вече е на 1/4-финал в Мадрид. В двубой от група „B“ на финалите Матадора нямаше проблеми да се справи с Борна Гойо, налагайки се с 6-4 6-3, за да донесе втора победа на  сингъл за „Ла фурия“ срещу Хърватия.

rafael nadal madrid

Австралия се класира на 1/4-финалите на Купа „Дейвис“ в Мадрид. Алекс де Минор донесе втората победа на сингъл, след като се справи с първата ракета на Белгия, Давид Гофен – 6-0 7-6(4).

Преди това Ник Кирьос записа поредна победа. Водещият тенисист на Австралия спечели мача си на сингъл срещу Стив Дарси с 6-2 7-6(9) и даде аванс на своите срещу Белгия.

Andy Murray

Великобритания победи Холандия с 2-1 в двубой от Група „Е“. Анди Мъри се завърна в игра, но едва ли ще помни с добро първия си мач в надпреварата от 2016 г. насам. Бившият №1 бе изключително колеблив в представянето си, но въпреки това съумя да избегне изненадващо поражение от Талон Грийскпоор и на няколко пъти навакса изоставане, за да се наложи с 6-7(7) 6-4 7-6(5) след почти три часа на корта.

novak djokovic davis cup

Новак Джокович направи успешен старт на финалите на Купа „Дейвис“ в Мадрид. Първата ракета на сърбите победи с категоричното 6-1 6-2 Йошихито Нишиока и така тимът му спечели двубоя от Група „А“ с Япония. В първия мач Филип Крайнович даде аванс на страната си с успех 6-2 6-4 над Юичи Сугита, а накрая на двойките Виктор Троицки и Янко Типсаревич се справиха със 7-6(5) 7-6(4) срещу Ясутака Учияма и Бен Мклаклан.