Лоренцо Сонего прекрати доминацията на Хуркач в Мец

Moselle Open, полуфинал

Лоренцо Сонего – Хуберт Хуркач 7-6(5), 6-4

Турнирът в Мец ще има нов шампион. Лоренцо Сонего достигна до мача за титлата след като елиминира в два сета защитаващия титлата Хуберт Хуркач. Италианецът изигра най-силния си мач от началото на годината, като не позволи на световния №10 да стигне до нито един шанс за пробив през целия двубой и се класира на първия си финал за 2022 г.

Негов опонент в утрешния сблъсък ще бъде Александър Бублик. Казахстанецът изигра само три гейма в другия полуфинал, тъй като Стан Вавринка се оттегли заради травма.

Сонего записа по-малко асове (2-5), но въпреки това бе по-резултатен на начален удар (50-44), като спечели впечатляващите 84% от точките си на първи сервис (38/45). Италианецът реализира единствения брейкпойнт, който се откри пред него, като в крайна сметка това се оказа достатъчно за триумф над втория поставен.

Първият сет бе напълно равностоен, като и двамата опоненти бяха безупречни при своите подавания. Така се стигна до тайбрек, в който пред Сонего се откриха две поредни възможности за спечелването на сета. Хуркач отрази първия сетпойнт, но италианският тенисист не позволи на опонента си да възстанови равенството и се наложи със 7-6(5) в първата част.

Вторият сет започна по идентичен начин, като паритетът се запази до 3-3. Няколко отлични атаки с форхенд от основната линия обаче донесоха на Сонего първия пробив в мача, който впоследствие световният №65 затвърди с гейм на нула и увеличи аванса си на 5-3. Реализираният от италианеца брейк се оказа единственият в мача и той триумфира със 7-6(5), 6-4 след точно 100 минути игра.