Майер не остави шансове на Сепи и стана вторият германец на полуфинал в Хале

Gerry Weber Open, четвъртфинал

Флориан Майер – Андреас Сепи 7-6 (4) 6-3

Двукратният четвъртфиналист на Уимбълдън Флориан Майер продължава с отличните си изяви на трева и с лекота отстрани Андреас Сепи със 7-6 (4) 6-3 в турнира Gerry Weber Open в Хале, с което стана вторият германец, класирал се на полуфинал, след Александър Зверев.

В първите осем гейма на мача и двамата бяха перфектни на начален удар и приключваха сервис геймовете си за по минута-две. При 4-4 Майер се добра до 15-30 на подаване на противника си благодарение на минаващ удар от бекхенд, но две грешки в близост до мрежата не му позволиха да стигне до брейкбол.

В следващия гейм беше ред на Сепи да стигне до ситуация 15-30 след отлично пласирани ретури, но германецът се спаси със сервиса си.

Последва тайбрек, в който Майер постигна минипробив още в първата точка благодарение на много дълбок ретур от бекхенд. След маратонско разиграване Флориан дръпна с 2-0, но блестящ лоб помогна на италианеца да навакса изоставането.

До 4-4 двамата си печелеха точките на сервис, когато немецът вкара в употреба коварния си слайс от бекхенд и постигна нов минибрейк. С два бомбени сервиса представителят на домакините спечели частта. Майер завърши сета с общо 11 аса.

Мачът продължи да се развива в същия дух и във втория сет и двамата не губеха време, когато имаха началния удар. Германецът впечатли публиката с две вдъхновяващи изпълнения – минаващ удар само с китката от форхенд при 1-1 и воле от бекхенд с плонж в стил Борис Бекер при 2-2.

Сепи допусна няколко непредизвикани грешки при 2-3 и се стигна до първите точки за пробив в мача. Четири бяха отразени от италианеца с хитро насочени сервиси и зрелищен бекхенд уинър по правата, но при петата Флориан пласира убийствен ретур по правата и брейкът бе реализиран.

Германецът увеличи аванса си до 5-2 благодарение на отлично стоп воле от бекхенд. Сепи отвърна с бърз сервис гейм и намали резултата – 5-3.

Андреас имаше възможност да стигне до брейкбол при сервис за мача на Майер, но филето на мрежата не бе на негова страна и след още едно отлично воле, представителят на домакините се класира за полуфинал след малко повече от час игра. Негов съперник там ще бъде Доминик Тийм, който спечели без игра срещу Филип Колшрайбер.