Тандемът Раонич-Макенроу продължава да бъде непобедим

Aegon Championships, четвъртфинал

Милош Раонич – Роберто Баутиста Агут 6-1 6-4

От както има Джон Макенроу в екипа си, Раонич няма загуба. Тенденцията продължи и срещу Роберто Баутиста Агут, който не успя да се противопостави на опонента си и отпадна след 1-6 4-6. Програмата на Баутиста не бе никак лесна днес. Първо му се наложи да изиграе мача си от втория кръг срещу Доналд Йънг, когото той победи с 6-4 6-2, а после игра четвъртфинал срещу световния №9 Милош Раонич, от когото е губил и в трите случая досега, когато са играли. След втория си мач през деня обаче испанецът се сбогува с тазгодишното издание на турнира в Куинс.

Канадецът започна с убийствена ефективност и поведе 3-0 преди съперникът му да се е осъзнал. Единственото нещо, което световният №16 успя да направи през първия сет, бе да вземе едно от подаванията си, колкото да не загуби на нула. 6-1 за Раонич олицетворяваше по перфектен начин играта на двамата тенисисти.

Разбира се, при подновяването на играта във втория сет, испанецът съвсем не се беше предал. Напротив, той сякаш до този момент от мача беше на икономичен режим. Опита се да направи всичко възможно, но агресивната и ефективна игра на Раонич не му позволяваше да покаже най-доброто от себе си. Канадският тенисист проби в самото начало и затвърди за 2-0. Единствената му работа до края на сета бе да печели сервис геймовете си и той го направи безупречно. Взе втория сет с 6-4, а с това и мача.

В борбата за място на финала, световният №9 ще се изправи срещу Бърнард Томич, който измъкна двубоя си срещу Жил Мюлер със 7-6 (5) 4-6 6-2 пред погледа на наставника си Лейтън Хюит.

В първия сет и двамата бяха безупречни на сервис, но в тайбрека австралиецът бе по-хитър и се наложи със 7-5 точки.

Във втората част изглеждаше сякаш нещата отиват към нов дълъг гейм, но при 5-4 Мюлер успя да намери ретурите си и постигна решителен пробив.

Началото на третия сет се оказа решаващо за изхода на мача. Първият сервис на тенисиста от Люксембург изчезна и той допусна брейк още на старта на частта. Мюлер имаше възможност да изравни в следващия гейм, но в поредица от дълги разигравания допускаше грешки от форхенд.

Томич постигна двоен пробив след образцов гейм на ретур, в който демонстрира отлични минаващи удари, и поведе с 3-0.

До края на мача Мюлер бе само телом на корта и въпреки че стигна до брейкбол при 2-5 след уинър по правата от форхенд, Томич пласира майсторски начални удари и с ас приключи двубоя за малко повече от час и половина.