Мъри елиминира Зверев след страхотно шоу на Western & Southern Open

Western & Southern Open, втори кръг

Александър Зверев – Анди Мъри 3-6, 6-3, 5-7

Първият гейм в мача бе спечелен от Мъри, но Зверев веднага изравни. След това обаче британецът очевидно хвана по-младия си опонент неподготвен, показвайки много смел и агресивен тенис, и поведе комфортно с 4-1. Зверев опита да отговори и да намали разликата, но опитът на Мъри каза своята дума и двукратният шампион на турнира спечели уверено сета с 6-3.

Вторият сет започна при разменени роли. Този път Зверев бе този, който пръв излезе напред в резултата, преди Мъри да възстанови равенството. Германецът успа да поведе още два пъти, но неговият опонент не му позволи да реализира пробив. Зверев все пак успя да го направи, като спечели три поредни гейма и така приключи сета при 6-3 в своя полза.

В началото на третия сет двамата си размениха по един гейм, преди Мъри да осъществи пробив и да поведе с 3-1. Следващият гейм бе доста интригуващ, като Мъри поведе с 30-0, но Зверев изравни, преди все пак Мъри да успее да спечели и този гейм и да увеличи преднината си.

Мачът изглеждаше решен, но Зверев се върна като преобразен на корта. Първата ракета на Германия показа страхотен тенис, който се оказа твърде динамичен за Мъри, и направи впечатляващ обрат, повеждайки с 5-4. Британецът обаче нямаше намерение да се предава без бой и възстанови равенството сле успех в десетия гейм, след което на свой ред осъществи обрат и поведе с 6-5.

В следващия гейм Мъри стигна до два мачбола, като оползотвори още първия и така намери място в третия кръг на Western & Southern Open, където го очаква Милош Раонич.