Мъри нямаше сили за втора голяма победа, Оже-Алиасим е в топ 8

ABN Amro World Tennis Tournament, втори кръг
Феликс Оже-Алиасим – Анди Мъри 6-3, 6-4

Феликс Оже-Алиасим приключи участието на Анди Мъри на АТР 500 турнира в Ротердам след 6-3, 6-4 в мач, продължил час и 37 минути.

Ден по-рано бившият №1 бе победил шампиона от Монпелие Александър Бублик, но отново показа трудности да изигра втори пореден силен двубой.

Шотландецът не успяваше да печели голям брой лесни точки на сервис като правеше и доста непредизвикани грешки – 22 спрямо 10 уинъра.

Мъри реализира и двата шанса за пробив, които се откриха пред него в мача, но това бе крайно недостатъчно на фона на общо четири пробива от девет възможности за световния №9.

Мачът започна великолепно за тенисиста, който на Australian Open имаше мачбол в четвъртфинала срещу Даниил Медведев. Той спечели първите четири гейма преди Мъри да върне единия пробив. Това обаче не разколеба Оже-Алиасим, който спечели следващите си два сервис гейма за 6-3.

Във втората част проблемите на сервис за Мъри бяха още по-сериозно. Той отрази един брейкбол в откриващото си подаване, но загуби следващите си два сервис гейма. Между тях Оже-Алиасим изигра най-слабия си гейм в мача и допусна брейк на 0, но това отново не бе достатъчно за трикратния шампион от Големия шлем. Оттам насетне канадецът загуби само три точки на начален удар и така си осигури участие на четвъртфинал.

Там го очаква мач с Камерън Нори, когото победи на 4 януари в мач от ATP Cup.

За Мъри сезонът продължава на пълни обороти. В следващите две седмици той ще участва с уайлд кард в турнирите в Доха и Дубай.