Мъри профуча покрай Монако за 70 минути и е осминафиналист в Рио

Олимпийски игри, II кръг
Анди Мъри – Хуан Монако 6-3 6-1

Анди Мъри постигна дори по категорична победа във втория си мач от олимпийски турнир в Рио де Жанейро. Шотландецът потегли с 6-3 6-2 над Виктор Троицки, а днес прегази Хуан Монако с 6-3 6-1 за 70 минути. След отпадането на Новак Джокович и предвид лекотата, с която преминава през съперниците си, шотландецът изглежда като огромен фаворит за златен медал и от Игрите в Рио.

Мъри поддържаше безмилостно висока успеваемост на ретурите си в началните минути и стигна до 0-40 още в откриващия сервис гейм на Монако. Аржентинецът се измъкна при първия брейкбол с форхенд на линията, само че при втория зрителите видяха поредното опасно подхлъзване в олимпийския тенис турнир, което не позволи на световния №107 да достигне до удара на съперника.

Шампион от Игрите в Лондон скоростно затвърди пробива за 3-0 гейма, само че допусна странен спад в следващото си подаване и изостана с 15-40. При втората възможност Монако изригна с класен форхенд пасинг шот по диагонала и намали изоставането си до 2-3 гейма. Мъри моментално вдигна оборотите и прекрасната му защита веднага даде отражение върху психиката на аржентинеца, който сбърка лесен смач за 0-40. В следващото разиграване Анди върна с плашеща лекота два поредни удара, които кацнаха на линията, след което подпечата рибрейка за 4-2 с форхенд уинър по диагонала от основната линия.

Мъри не срещна повече проблеми на свой сервис до края на сета и го затвори с 6-3. Анди потърси бърза развръзка след почивката и поведе с 40-0 в първото подаване на съперника, а Монако отрази два брейкбола, само че при третия изкара бекхенд в аут и рано-рано изостана с 0-2.

Нататък ситуацията бързо придоби катастрофални измерения за аржентинеца, който успя да запише само един почетен гейм, но предаде сета и мача с 1-6. Мъри пък очаква на осминафинал Фабио Фонини, който обърна Беноа Пер с 4-6 6-4 7-6(5).