Мъри се справи за 2 часа с Куери и вече е в четвърти кръг на Australian Open

Australian Open, III кръг

Анди Мъри – Сам Куери 6-4 6-2 6-4

Анди Мъри записа чиста победа над Сам Куери 6-4 6-2 6-4 и продължава напред в Мелбърн след 2 часа игра. Шотландецът показа калса в мача и бе доста ефективен срещу опонента си и заслужено се поздрави с успеха.

В първия сет световният №1 показа впечатляващ атлетизъм и очаквано почти безгрешна дефанзивна игра. Чакаше и удобния момент да притисне силно сервиращия съперник, който в първите си четири сервис гейма даде само две точки на шотландеца.

В осмия Анди сбърка форхенд при 30-30 и трябваше да спасява брейкбол, а американецът не се възползва от възможността, но и в нито един от случаите не владееше инициативата.

Още в следващата част британецът усети колебанието у опонента си и го принуди да влезе в по-дълги разигравания, изкарвайки го от комфортната му зона. Геймът премина многократно през дюс, а форхенд уинър на Мъри му осигури първа точка за пробив от началото. Световният №1 знаеше, че друга възможност може и да няма и с нов печеливш удар от форхенд проби в критичен момент, а после спечели сета след бърз сервис гейм.

Много по-лесна се оказа задачата за първата ракета на Великобритания след почивката. Сам Куери също вече спря да предлага нещо, което да затрудни отлично движещия се Мъри, който в третия гейм поведе 40-0 на подаването на съперника и проби благодарение на 4 непредизвикани грешки на американеца  -2-1.

Нещата за Анди се нареждаха, докато представянето на опонента му се влошаваше. Куери попадна в нова заплетена ситуация в седмия гейм, след като направи двойна грешка при 0-15, а след това продължи да пропуска и развръзката в сета стана ясна – 6-2.

Мъри започна мобилизирано третата част и си осигури брейкбол в откриващия гейм след бекхенд уинър при 30-15, а после проби с неспасяем форхенд. Всичко за него вървеше по план, но Куери започн да създава неприятности в четвъртия гейм, излезе няколко пъти на мрежата, за да играе волета, което проработи и върна брейка – 2-2.

Везните не се накланяха в ничия полза и въпреки че посрещащите взимаха доста точки, така и не стигаха до брейкболи. Световният №1 обаче бе запазил най-доброто за края, а капанът му щракна в деветия гейм, когато при 40-30 прати лазерно насочен форхенд уинър, реализирайки скрития си мачбол – 5-4. Без излишна драма, той сервираше за мача и се справи.