Медведев не остави шансове на Шварцман и достигна до полуфиналите в Париж

Paris Masters, 1/4-финал

Диего Шварцман – Даниил Медведев 3-6, 1-6

Даниил Медведев изигра един от най-силните си мачове за сезона и записа убедителна победа в два сета над Диего Шварцман на 1/4-финалите на Мастърса в Париж. Първата ракета на Русия доминираше категорично над аржентинския си опонент и приключи мача само за 64 минути, класирайки се сред най-добрите четирима в турнира.

В спор за място на финала Медведев ще се изправи срещу победителя от мача между Милош Раонич и Юго Умбер.

Медведев записа 8 аса в хода на мача, докато Шварцман не успя да го стори нито веднъж. Руснакът постигна изумителен процент на спечелени на първи сервис точки – 96%, като по този начин доминираше доста категорично над Шварцман с неговите значително по-скромни 51%. Медведев спечели половината от ретур геймовете си (4 от 8), докато аржентинецът не триумфира в нито един от своите. Медведев имаше много сериозно превъзходство и при реализираните точки за пробив. Световният №5 оползотвори 67% от шансовете си (4 от 6), а същевременно Шварцман така и не стигна до брейкпойнт.

Мачът започна с гейм на нула за Шварцман, но Медведев веднага върна жеста, а в следващите два гейма руснакът даде само една точка на своя опонент и така увеличи преднината си на 3-1. Двамата си размениха по още един гейм и така се стигна до седмия, който бе най-оспорваният в сета. Шварцман пропиля два поредни геймпойнта, след което Медведев отрази и третия му опит, но в крайна сметка аржентинецът ситгна до четвърта възможност, която успя да реализира.

Вместо да се възползва от психологическото преимущество обаче Шварцман позволи на Медведев да реализира нов пробив, който се оказа решаващ за успеха на световния №5 в сета.

Медведев пръв поведе във втория сет след гейм на нула в своя полза, но Шварцман успя да възстанови равенството. От този момент нататък обаче интрига почти нямаше, като руснакът пое пълен контрол върху събитията. Медведев направи серия от пет поредни гейма, като спечели последните два на нула, и по този начин намери място на полуфиналите на турнира във френската столица.