Зверев прекара 3 часа на корта, но оцеля срещу Манарино

Александър Зверев е на четвъртфинал в Париж след много трудна трисетова победа над Адриан Манарино, дошла след 3:01 часа на корта и краен резултат 7-6(11), 6-7(7), 6-4.

Францизинът за пореден път доказа, че може да обърка сметките на всеки фаворит и накара Зверев да се потруди доста за успеха си.

В хода на целия двубой германецът реализира четири пробива и на свой ред допусна три. Световният №7 със сигурност не изигра най-добрия си двубой като записа прекалено много непредизвикани грешки от форхенд (28), но все пак се пребори за нова победа във френската столица и място в топ 8, където негов съперник ще бъде победителят от мача между Стан Вавринка и Андрей Рубльов.

В първия сет Зверев проби пръв за 4-3, но последва рибрейк и така се стигна до тайбрек. В него по-високо ранкираният поведе с 6-4, но пропусна двата сетбола, включително и този на собствен сервис, при който Манарино действа много смело на ретур.

Последва страхотна битка като двамата пропуснаха още по три сетбола преди все пак Зверев да поведе след 13-11 и над 15 минути само в тайбрека.

Във втората част ситуацията на корта се промени като двамата взимаха по-трудно подаванията си. Манарино опита да потърси нещо по-различно като стана по-агресивен и излизанията му към мрежата бяха много успешни. Именно той на два пъти повеждаше с пробив, но Зверев неизменно изравняваше и така се стигна до нов тайбрек.

Той започна мечтано за Манарино с аванс от 4-0, от който минута по-късно вече не бе останало нищо.

Французинът, който през миналата седмица загуби финала в Нур-Султан, пропусна един сетбол, а при 7-6 Зверев имаше мачбол, но на сервис на съперника. Манарино не трепна, а след това при втория си сетбол най-сетне стигна до успеха, вкарвайки мача в трети сет.

В него германецът намали грешките, вкарваше все повече ретури в игра и това се отрази в постоянни неприятности на сервис за съперника му. В първите няколко гейма Манарино се спаси, но в деветия гейм пробивът дойде, а след него, макар и след отразен шанс за рибрейк, Зверев успя да сложи точка на двубоя.