Медведев: Просто трябва да затварям мачове като този

Даниил Медведев беше много разочарован след поражението от Рафаел Надал на финалите на ATP в Лондон. Световният №4 пропусна мачбол и не удържа аванс от 5-1 в третия сет, а испанецът направи феноменален обрат до 6-7(3) 6-3 7-6(4) в група „Бьорн Борг“.

Запитан дали трябва да подобри психиката си във важните моменти, руснакът отговори: „Просто трябва да затварям мачове като този. Може би трябва да продължа да работя върху това. Надявам се, че няма да имам още много такива мачове в кариерата си, но никога не се знае. Ще дам най-доброто от себе си, за да не го позволя“.

В третата част носителя на 19 титли от Големия шлем се върна в мача от пасив 0-4 гейма, а след това спаси и мачбол при 1-5, за да докара геймовете до 5-5, а накрая да се наложи в тайбрек.

„Ако трябва да съм честен с вас, почувствах, че всичко е приключило едва когато той спечели. Въпреки че изпуснах мача от 5-1, аз все още опитвах да спечеля“, каза Медведев, цитиран от „Express“.

DANIIL MEDVEDEV

Даниил бе много близо до първата си победа в Лондон при своето дебютно участие, но остана на крачка от нея. В първия си мач загуби от Стефанос Циципас в последователни сетове, а в петък му предстои двубой срещу защитаващия титлата си Александър Зверев.

Руснакът все още има шансове да се класира на полуфинал. В петък Циципас играе с Рафаел Надал. Испанецът държи съдбата в собствените си ръце, но само донякъде – ако запише успех, а Зверев загуби, ще спечели групата, гарантирайки си мач с Новак Джокович или Роджър Федерер. Медведев се нуждае от чиста победа и успех на Циципас над Надал, за да продължи, докато при всички останали случаи Зверев продължава.

„След пропуснатия мачбол си казах: „Окей, няма как да се върнеш назад“. Както вече казах, се надявам да нямам моменти като този, но това е тенисът“, сподели световният №4.

„Рафа се бори с най-доброто, което притежава, защото можеше да си каже „окей, при 5-1 всичко е приключило“ и просто да ми даде точката. Но всички знаем, че Рафа никога не го прави“.

Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта.