Медведев удължи победната си серия и е четвъртфиналист в Ротердам

ABN AMRO WTT, осминафинал
Даниил Медведев – Фернандо Вердаско 6-2 7-5

Даниил Медведев удължи невероятната си поредица от победи до шест и след като спечели титлата в София миналата седмица, сега е четвъртфиналист в Ротердам. Световният №16 контролираше сблъсъка с Фернандо Вердаско през цялото време и го надигра след 6-2 7-5. В битка за място на полуфиналите той ще играе срещу Жо-Вилфрид Цонга, който надви Талон Грийкспоор.

Още в началото на срещата Медведев показа, че изпитва затруднения да вкара първия си сервис и в крайна сметка успя да пласира едва 44% от него до края на сета срещу 67% за испанеца. Разликата дойде оттам, че световният номер 16 взе 64% от точките в тези случаи, а перфектната му игра от посрещане даде на Вердаско едва 39% спечелени точки на първи начален удар.

Всичко това помогна на Медведев да спечели първите три гейма в мача и макар съперникът му да върна бързо един от пробивите, то руснакът осъществи още един брейк и завърши частта на свой сервис с 6-2.

След подновяването на играта шампионът от София показа, че отново няма да даде шанс на опонента лесно да взима сервис геймовете си. Той се добра до точка за пробив в третия гейм, когато размина Вердаско с форхенд уинър, а след това испанецът направи непредизвикана грешка. В крайна сметка обаче, след почти 9 минути, 26-ият в света измъкна подаването си, като направи няколко добри комбинации на мрежата и дори отрази още един брейкбол.

В петия гейм Медведев получи нов шанс за пробив, но сгреши форхенд в мрежата, след което Вердаско отново се спаси и взе сервис гейма си. Испанецът сякаш свикна да се измъква от сложни ситуации, тъй като при 4-4 направи три непредизвикани грешки и Медведев стигна до 40-15 от посрещане. Световният №26 обаче спечели няколко поредни дълги разигравания, при едно от които завърши форхенд по късия диагонал, и това му донесе преднина от 5-4.

След нови две грешки на Вердаско обаче в 11-ия гейм руснакът се добра до шеста възможност за брейк в сета и този път се възползва. Той завърши дълго разиграване с бекхенд по диагонала и поведе с 6-5. В следващия гейм испанецът отрази мачбол, но при втория си опит Медведев се справи и се наложи с 6-2 7-5.

В друг осминафинален мач по-рано днес Дамир Джумхур надгради над победата си срещу Стефанос Циципас и отстрани Михаил Кукушкин след 6-4 7-6(3). По този начин световният №56 се класира за четвъртфиналите, където съперник му е Гаел Монфис.