Милош Раонич и Лейла Фернандес спечелиха призовете за „Играч на годината“ в Канада

Милош Раонич и Лейла Фернандес спечелиха призовете за "Играч на годината" в Канада

Милош Раонич и Лейла Фернандес спечелиха призовете за „Играч на годината“ в Канада при мъжете и жените на тазгодишната церемония, организирана от местната тенис федерация. Това бе само един от двата приза, спечелени от Фернандес, като световната №88 бе победител и в категорията „Най-прогресиращ играч“.

Това лято Раонич достигна до мача за титлата на Western & Southern Open, като това бе първият му финал на Мастърс турнир от 2016 г. насам. Освен това 29-годишният канадец достигна до полуфинал на Мастърса в Париж и завърши годината като №14 в света с баланс от 23 победи и 9 загуби. Тези успехи донесоха на Раонич номинация в категория „Завръщане на годината“ на годишните награди на ATP. Финалистът на Уимбълдън за 2016 г. печели приза за „Играч на годината“ в Канада са осми път в своята кариера.

Paris_2020_Milos Raonic

В същото време 18-годишната Фернандес за пръв път спечели наградата при дамите, след като миналата година стана „Играч на годината“ за девойки. През този сезон тя записа победа над тогавашната №5 в света Белинда Бенчич на Fed Cup, след което достигна до финала на турнира в Акапулко и за пръв път в кариерата си проби в Топ 100 на ранглистата.

fernandez

Наградата при двойките спечелиха Денис Шаповалов и Габи Дабровски.

Шапо завърши годината под №49 в ранглистата на двойки, като през този сезон достигна до три 1/4-финала в надпревари от този тип – в Марсилия, Ню Йорк и Рим, както и до полуфинал в Ротердам. Дабровски завършва в Топ 10 при двойките за трета поредна година. Канадката достигна до финалите в Аделаида, Доха и Острава, както и до 1/4-финалите на Australian Open и US Open. На Откритото първенство на Австралия тя игра и полуфинал на смесени двойки.

Denis Shapovalov

Награда заслужи и 61-вият в света Вашек Поспишил, който спечели приза в категория „Най-прогресиращ играч“ при мъжете. В хода на сезона Поспишил записа победи срещу играчи като Даниил Медведев и Давид Гофен, както и срещу своите сънародници Денис Шаповалов, Милош Раонич и Феликс Оже-Алиасим. Канадецът достигна до два ATP финала – в Монпелие и София, като тези постижения му доенсоха номинация в категория „Завръщане на годината“ на наградите на ATP.