Миналогодишният финалист Белгия е аут

Миналогодишният финалист Белгия е аут от турнира за Купа „Дейвис“. Давид Гофен победи Марин Чилич в четвъртия двубой между домакините и Хърватия, но след това Борна Чорич не остави шансове на Кимер Копеянс и хърватите триумфираха с 3-2.

Гофен се наложи с 6-4 6-4 3-6 7-5 над световния №12 и шампион от US Open 2014 и се поздрави с втора победа след тази над Борна Чорич в петък в петсетова битка.

Гофен премина лесно през първите два сета и в момента, в който изглеждаше, че двубоят ще е безпроблемен, представителят на домакините се отпусна. В шестия гейм на третия сет белгиецът направи три двойни грешки и бе пробит.

Чилич вдигна нивото и върна един сет изоставане, а в четвъртия се бори докрай. При 5-3 за Гофен, представителят на домакините сервираше за мача, но хърватинът успя да си върне брейка изоставане и да се задържи в мача. В 12-ия гейм обаче бе пробит отново, след като допусна двойна грешка при мачбол на съперника.

Така крайният победител бе решен от мача между Кимер Копеянс и Борна Чорич, в който хърватинът имаше затруднения само в първия сет за крайното 7-6(5) 6-2 6-2.

Миналата година белгийците играха финал в Гент, който загубиха от Великобритания. За хърватите сега предстои четвъртфинал срещу САЩ.