Росол сломи Зверев в решителния мач между Германия и Чехия

Двубоят между Германия и Чехия от първия кръг на световната група беше решен след пети мач, след като резултатът стана равен 2-2, но в крайна сметка триумфираха чехите

В четвъртия мач Филип Колшрайбер взе два сета на Томаш Бердих след 6-3 7-5, след което световният №7 се отказа заради контузия.

Въпреки травмата на Бердих, трябва да се отбележи, че германецът игра страхотно и видимо бе подобрил нивото си спрямо победата над Росол в петък, но това се оказа недостатъчно за Бундестима.

Двамата престояха на корта час и 41 минути, след което надеждата на домакините за четвъртфинално място за Купа „Дейвис“ бе младият Саша Зверев, но публиката в Хановер видя как тийнейджърът губи от Лукаш Росол с 2-6 3-6 1-6.

Чехите, шампиони от 2012-а и 2013-а, бяха спечелили 12 от последните си 14 двубоя, а сега Лукаш Росол им осигури нов триумф. За отбора предстои четвъртфинал срещу тима на Франция, който надделя над Канада.