Монфис наелектризира френската публика с експресна победа. Кирьос отпадна

Ролан Гарос, втори кръг
Гаел Монфис – Тиаго Монтейро 6-1 6-4 6-1

Гаел Монфис даде на френската публика точно това, което най-много иска на Ролан Гарос – атракция, силно представящ се домашен тенисист и победа. Световният №16 отвя Тиаго Монтейро само за 90 мин. с категоричното 6-1 6-4 6-1, а ако Ришар Гаске отстрани Виктор Естрея, ще видим френско дерби в III кръг.

Началото не предвещаваше бурята, която Монфис готви, но в четвъртия гейм той проби на нула, а после записа втора поредна част без да дава точка на съперника за 4-1, с което зарадва сънародниците си по трибуните и направи доиграването протоколно – 6-1.

Все пак, малко драма имаше, след като Монтейро навакса пасив от 0-2 във втория сет, стигайки до равенство. Французинът обаче влезе в серия от три поредни гейма за 5-2, а накрая затвори сета на 4.

С брейк на нула Гаел даде тон на представянето си в третия сет, като покачи бързо аванса си на 4-0. Монфис опита да не дава гейм на съперника, но Монтейро намали изоставането си в петия гейм – 1-4, като това бе и последното, с което се отчете в мача.

Междувременно надпреварата напусна Ник Кирьос, който загуби от Кевин Андерсън 7-5 4-6 1-6 2-6. Хьон Чун би Денис Истомин с 6- 7-5 6-1 и си уреди мач с Кей Нишикори, Фабио Фонини отстрани Андреас Сепи в италианското дерби помежду им 6-3 7-5 6-3 и ще играе с Вавринка, а Кайл Едмънд спря Ренцо Оливо 7-5 6-3 6-1.