Патрик Муратоглу заяви, че е щастлив от начина, по който протече Ultimate Tennis Showdown и резултатите, които показва. Надпреварата бе иновативна с формата и правилата си, като към обичайния тенис бяха включени елементи на игра с карти.
Вместо неопределено време, двубоите продължаваха по приблизителни 40 минути, разделени на четири отделни четвъртини по 10, а при равенство в сетовете се играеше „внезапна смърт“ – нещо като тайбрек до две точки разлика, започващи още от първата.
„Доволни сме, понеже бе голямо предизвикателство. Започнахме от нулата, в началото беше просто идея,“ разказа организаторър пред UbiTennis. „След това изведнъж решихме да направим тази идея реалност.“
„Излъчвахме срещите в повече от 100 държави. Наистина ми харесва шоуто, но не става дума за мен, а за играчите – щастлив съм, защото те наистина се насладиха на участието си.“
Още от началото бе ясно, че промените, които въвежда UTS целят да привлекат нова, по-млада аудитория. По думи на Муратоглу към момента средната възраст на хората, които гледат тенис е 61 години, докато състезанието е било гледано от хора със средна възраст 30.
„Целта е да привлечем нови хора в тенис общността и мога да кажа, че 50% от аудиторията ни не гледаше тенис преди това. Освен това искахме да привлечем по-млади фенове, защото средната възраст на тенис фена се покачва. Нашата беше 30 години.“
Въпреки решението да направи свой собствен проект, Муратоглу смята, че ATP и WTA вършат чудесна работа, за да разширят фен базата на спорта.
„ATP и WTA вършат прекрасна работа, защото тенис привържениците са много лоялни и трябва да можеш да ги задържиш за дълго време. Не смятам, че трябва да променят нещо, защото тенис феновете са много консервативни и няма да бъдат щастливи.“
„Не ги критикувам изобщо, но това, което казвам е, че средната възраст на хората, които гледат тенис се покачва – това е факт. Не става дума само за тениса, а за спортовете като цяло.“
TennisKafe.com