Победи за Синер и Квитова на турнира в Берлин

Яник Синер победи Томи Хаас с 6-4, 3-6, 10-8 на демонстративния турнир „Bett1 Aces“ в Берлин. Мачът бе доста интересен и равностоен, като интрига имаше до самия край.

Срещата започна добре за Хаас, който поведе с 2-1. След това обаче Синер спечели 3 поредни гейма и в крайна сметка затвори сета при 6-4 в своя полза. Във втория сет историята бе напът да се повтори – Хаас поведе с 2-1, но допусна обрат до 2-3. Германецът обаче напомни за най-силните си дни и наниза 4 поредни гейма, спечелвайки сета с 6-3. Тайбрекът започна ударно за Синер, който натрупа аванс от 3-0 и не изпусна водачеството до края, триумфирайки с 10-8.

Така младият италианец се класира за полуфиналите на турнира, където го очаква големият фаворит Доминик Тийм.

В последния мач от днешната програма на турнира Петра Квитова победи Андреа Петкович с 6-4, 6-1. Чехкинята осъществи пробив в четвъртия гейм на първия сет, но след това Петкович върна пробива, довеждайки резултата до 3-3.  Двете си размениха по още един гейм преди Квитова да осъществи решаващ пробив и да спечели сета.

Във втория сет двукратната шампионка на Уимбълдън бе неудържима и спечели с 6-1, а заедно с това и мача. Така Квитова намери място на полуфиналите, където ще се изправи срещу Кики Бертенс.