Музети зарадва Милано с убедителен успех на старта

Next Gen ATP Finals, групова фаза

Лоренцо Музети – Чун-Хсин Цен 4-2, 4-2, 4-2

Лоренцо Музети направи първата крачка към титлата на Next Gen Finals, записвайки чиста победа над световния №90 Чун-Хсин Цен. Макар даинкасира пробив в началото на мача, третата ракета на Италия се представи на много високо ниво и не остави шансове на опонента си за радост на подкрепящите го фенове в Allianz Cloud Stadium.

И четирите аса в мача бяха дело на Музети, който не направи нито една двойна грешка и в същото време регистрира по-малко непредизвикани (12-19), както и повече уинъри (18-13). Световният №23 спечели 89% от точките си на първи сервис (31/35) и оползотвори четири от осемте си шанса за пробив (50%), докато от своя страна Цен реализира един от своите три брейкпойнта (33%).

В първите три гейма от мача никой от двамата не спечели подаването си, но Музети първи успя да затвърди своя пробив и взе инициативата, натрупвайки аванс от 3-1. Това се оказа достатъчно за италианеца, който продължи да бъде много солиден на сервис и спечели откриващия сет с 4-2.

Шампионът от турнирите в Хамбург и Неапол можеше да пробие в самото начало на втората част, но Цен успя да излезе от трудната ситуация с отличен форхенд по правата. Музети обаче отговори с гейм на нула, след което на няколко пъти изненада опонента си с атаки „сервис-мрежа“, като по този начин отново успя да пробие пръв и да поведе уверено с 3-1. Цен редуцира пасива си, но представителят на домакините не му позволи да се надява на обрат и приключи сета с трети пореден сервис гейм на нула за 4-2.

В началото на третия сет и двамата пропуснаха по един шанс за пробив, като равенството се запази до 2-2. Музети обаче вдигна значително темпото и направи огромна крачка към победата, осъществявайки пробив на нула. Италианецът показа известни колебания и пропусна два от трите поредни мачбола, до които достигна, но въпреки това не позволи на опонента си да му отнеме контрола върху сета и триумфира с 4-2, 4-2, 4-2 след 1 час и 11 минути на корта.