На живо: Новак Джокович – Кей Нишикори

На живо: Новак Джокович - Кей Нишикори

Новак Джокович вече доказа, че поражението от Иржи Весели в Монте Карло не е повлияло на способността му да „превключва на по-висока скорост“ в мачовете и стигна до полуфиналите на Mutua Madrid Open без дае загубил сет. Сега обаче за първи път Ноле ще се изправи срещу съперник, който наистина притежава потенциала да го затрудни на клей – Кей Нишикори.

Въпросът е, дали японецът ще е достатъчно свеж физически след триумфа над Ник Кирьос, който му коства повече от 2 часа и 40 минути на корта в четвъртфинала. Защото в противен случай, Джокович едва ли ще остави много шансове на своя съперник, срещу когото е спечелил последните си 6 мача и води с общо 7-2 успеха.