Нишикори изнесе тенис рецитал на Томпсън и ще спори с Вавринка за място на финала

Brisbane International, четвъртфинал

Кей Нишикори – Джордан Томпсън 6-1 6-1

Очаквано Кей Нишикори не пожали Джордан Томпсън и го победи с 6-1 6-1 без за му оставя шанс, за да си осигури полуфинал срещу Стан Вавринка. Мачът на японеца мина напълно рутинно и под тотална негова доминация.

Самурая бе доста подпомогнат след две двойни грешки на съперника в откриващия гейм и достигна до два брейбола. При 40-15 игра агресивен ретур, на който австралиецът нямаше отговор. Японецът после затвърди с бърз сервис гейм, осигурявайки си комфорт от рано.

Томпсън изпитваше трудности с това да предложи нещо, което да изненада световния №5 и се опитваше поне да остава в разиграванията от основната линия. В петия гейм Кей отново стигна до точка за пробив, пристисна опонента си, навлезе навътре в корта и накрая завърши с бекхенд уинър по правата – 4-1.

Нишикори бе решен да приключи сета за по-малко от половин час и в следващата част стигна до сетбол. Томпсън обаче го изненада и прибегна до сервис мрежа, а японецът прати топка в аут. Все пак, австралийският тенисист не стори необходимото, за да удължи сета поне с още гейм и на следващия брейбол нямаше какво да направи – 6-1.

През втората част Томпсън продължи да позволява да съперника безпроблемно да навлиза дълбоко в корта и да завършва и все още не можеше да се нагоди към условията.

Във втория гейм Нишикори стигна до брейкбол и просто държеше топката на корта, изчаквайки грешка от другата страна на мрежата, което се и случи – 2-0, а после без нито веднъж да влезе в разиграване покачи на 3-0 гейма.

Утехата за Томпсън обаче остава, че записа най-впечатляващата точка в мача, когато при 30-30 в четвъртия гейм излезе на мрежата, игра две последователни волета, а накрая пласира уинър с гръб към съперника.

Кей достигна до 3 скрити мачбола в шестия гейм и не пропусна възможността, затваряйки на 30 след впечатляващ минаващ удар от дъното на корта – 5-1, а накрая подпечата мястото си сред най-добрите четирима в бризбър с още няколко майсторски точки.