Нишикори с нова солидна победа, отстрани Гофен

Dubai Duty Free Tennis Championships, втори кръг

Кей Нишикори – Давид Гофен 6-3, 7-6(3)

Кей Нишикори продължава с добрите си изяви от началото на сезон 2021. Японецът победи Давид Гофен с 6-3, 7-6(3) в мач от втория кръг на АТР 500 турнира в Дубай, отстранявайки поставения под №5 в последователни сетове.

В първия сет единствен пробив за 3-1 донесе успеха на бившия №4 в света, който отрази първия брейкбол на съперника, сервирайки за сета.

Във втория сет отново Нишикори проби първи за 2-1 преди при 4-3 да последва любопитна серия от пет поредни пробива. При 6-4 Самурая сервираше за спечелване на мача и дори имаше два мачбола, но допусна да се стигне до тайбрек. В него все пак той бе по-прецизен и след 7-3 стигна до трети кръг, където ще срещне Аляж Бедене, победил без проблеми „лъки лузъра“ Лоренцо Джустино.

„Във втория сет той ме натисна на сервис. На няколко пъти имаше равенства и в рамките на три гейма мисля, че той игра малко по-агресивно. Направих няколко елементарни грешки и той се върна в мача.“

„Сам си бях виновен. Имах два шанса да сервирам за мача, но не успях да го завърша. Беше трудно да задържа концентрация, но съм щастлив, че победих в два сета“, допълни Нишикор, за когото това е втора победа над тенисист от топ 20 през годината. В Ротердам той стигна до четвъртфиналите след успехи над Феликс Оже-Алиасим и Алекс де Минор.

Тейлър Фриц взе реванш от Николоз Басилашвили за загубата от грузинеца на полуфиналите в Доха преди 4 дни. Този път американецът надделя над шампиона от миналата седмица след 4-6, 6-3, 7-6(4) и в трети кръг ще срещне втория в схемата Андрей Рубльов.

Отпадна още един поставен в лицето на №6 Пабло Кареньо Буста. Той отстъпи със 7-6(5), 3-6, 2-6 на намиращия се в чудесна форма Мартон Фучович, който ще играе в трети кръг с Душан Лайович. Сърбинът нямаше проблеми срещу Малек Джазири – 7-5, 6-2.