Нишикори ще спори с Вавринка за място на финала в Ротердам

ABN AMRO WTT, четвъртфинал
Кей Нишикори – Мартон Фучович 6-3 6-2

Кей Нишикори се класира за втория си полуфинал тази година, след като отстрани Мартон Фучович в Ротердам. Топ поставеният в схемата на ABN AMRO WTT изостана с ранен пробив във втората част от мача, но все пак се справи в последователни сетове – 6-3 6-2. Намиращият се в прекрасна форма японец ще срещне в битка за място на финала Стан Вавринка, който на свой ред елиминира Денис Шаповалов.

В първия сет световният №7 се възползва от много слаб гейм на Фучович и го проби на нула за 3-1. Последва обаче бърз рибрейк на нула, а унгарецът спаси точка за пробив в шестия гейм и изравни. Двамата играха равностойно до този момент, но следващите три гейма бяха спечелени от Нишикори и той затвори сета с 6-3.

След подновяването на играта японецът започна да прави много непредизвикани грешки и така загуби първите два гейма. 38-ият в света получи психологическо предимство, но и неговите грешки нараснаха и той не успя да затвърди, допускайки изравняване при 2-2.

Нишикори запази най-доброто от играта си до края на сета и в следващите три гейма даде само една точка на съперника, като тя дори дойде от посрещане. Завършването на мача не представляваше проблем за японеца и той сложи точка на спора при 6-3 6-2, за да се класира във финалната четворка.