Новак Джокович нямаше проблеми с Шварцман на старта в Лондон

Nitto ATP Finals, групова фаза

Новак Джокович – Диего Шварцман 6-3, 6-2

Лидерът в световната ранглиста Новак Джокович започна по чудесен начин участието си на Финалите на ATP в Лондон, записвайки убедителна победа в два сета над световния №9 Диего Шварцман. Петкратният шампион в турнира показа превъзходна форма и доминираше през целия мач, приключвайки срещата след само 79 минути игра.

Джокович се справяше много по-добре на сервис, като записа 7 аса срещу само един на Шварцман. Най-силното оръжие на сърбина бяха спечелените на втори сервис точки, където той имаше огромни преимущество, реализирайки 65% успеваемост срещу само 35% на неговия опоенент. Джокович бе значително по ефективен и при точките си за пробив, като реализира 67% от възможностите си (4 от 6), докато статистиката на аржентинеца показваше 50% (1 от 2).

Мачът започна с гейм на нула за Джокович, но Шварцман осъществи пробив и стигна до пълен обрат. Сърбинът обаче веднага върна жеста, преди Шварцман да прекъсне серията му и да изравни за 3-3. Радостта на аржентинеца обаче не продължи никак дълго, тъй като Джокович вдигна значително темпото и спечели следващите три гейма, триумфирайки в сета след 41 минути игра.

Доминацията на Джокера продължи и във втория сет. В откриващия гейм сърбинът осъществи обрат от 0-30, след което спечели втория на нула и така стигна до ранен пробив. Шварцман намали резултата, но Джокович направи нова серия от три поредни гейма и по този начин на практика уби интригата при 5-1 в своя полза.

Шварцман продължи да се бори и спечели седмия гейм, а в осмия спаси два от трите мачбола, които се откриха пред Джокович. При третия си опит обаче шампионът на Australian Open не допусна грешка и оформи крайното 6-3, 6-2 в своя полза.

В следващия си мач от турнира Джокович ще се изправи срещу Даниил Медведев, който тази вечер започва участието си в надпреварата с мач срещу Александър Зверев. Мачът е в сряда (18 ноември) от 16:00 ч., а от 22:00 ч. същия ден Диего Шварцман ще играе срещу Зверев.