Джокович бе затруднен, но достигна до финала в Белград

Belgrade Open, полуфинал

Новак Джокович – Андрей Мартин 6-1, 4-6, 6-0

Новак Джокович се класира за финала на ATP 250 турнира в Белград след победа над намиращия се на 119-о място в световната ранглиста Андрей Мартин. Сърбинът изпита неочаквани затруднения във втория сет, но въпреки това не допусна сензация и достигна до мача за трофея в родния си град. Това ще бъде трети финал за Джокович в Белград, като в предишните два случая той спечели титлата.

В заключителния сблъсък Джокера ще се изправи срещу победителя от мача между Алекс Молчан и Федерико Делбонис.

Джокович бе по-резултатен от своя опонент както на сервис (46-32), така и на ретур (40-27). Представителят на домакините реализира седем от единадесетте си точки за пробив (64%), докато Мартин оползотвори три от десетте си брейкпойнта (30%) .

Световният №1 стартира много силно сблъсъка и успя сравнително лесно да натрупа солиден аванс от 3-0. Мартин намали изоставането си, но след това сърбинът записа гейм на нула, а впоследствие проби за 5-1. В седмия гейм Джокович отрази три поредни брейкпойнта на словака, след което достигна до възможност за спечелването на сета. Мартин успя да избегне опасността, но пропусна още две точки за пробив и позволи на опонента си да ситгне до втори сетбол. Този път Джокера не допусна грешка и спечели убедително първата част с 6-1.

Доста изненадващо предвид развитието на мача до този момент, втората част започна много по-добре за Мартин, който реализира ранен пробив и поведе с 2-0. Джокович успя да възстанови равенството, но в петия гейм пропусна точка за пробив и словакът отново излезе напред в резултата.

Световният №1 отговори с гейм на нула, след което осъществи пълен обрат за 4-3. След това обаче Мартин изигра най-силния си период в мача и направи серия от три поредни спечелени гейма, като по този начин се наложи с 6-4 във втория сет.

Изправен пред угрозата за втори път тази година да отпадне на полуфинал в Белград, Джокович подобри значително играта си и в заключителния сет наложи непосилно за своя опонент темпо. Шампионът на Australian Open доминираше напълно и в последните три гейма даде само една точка на Мартин, триумфирайки с 6-1, 4-6, 6-0 след малко под два часа игра.