Джокович даде четири гейма на Вердаско и ще играе с Майер

Qatar Exxonmobil Open, II кръг

Новак Джокович – Фернандо Вердаско 6-2 6-2

Новак Джокович записа осма победа от 12 мача с Фернандо Вердаско – 6-2 6-2, и се класира за четвъртфиналите на Qatar Exxonmobil Open, където ще играе с Леонардо Майер. Аржентинецът победи Пабло Андухар с 6-2 6-4 и ще излезе срещу сърбина за втори път в кариерата си след Austaralian Open 2014, когато Ноле спечели с 6-0 6-4 6-4.

Сърбинът проби за 3-1 при втория брейкбол, пропусна един в следващия гейм на испанеца, но успя в осмия гейм, с който приключи сета за 33 минути.

Първата двойна грешка в мача бе за Вердаско във втория гейм на втория сет, с което световният №1 стигна до брейкбол. Левичарят обаче го отрази, а след това взе подаването си. Вторият сет бе доста по-равностоен до 3-2, когато Ноле атакува втория сервис на Вердаско и след ретур уинър поведе с 30-0, а след това стигна и до три поредни брейкбола. С четвъртия си ас световният №49 спаси първия, но предаде гейма с двойна грешка.

В следващия гейм Вердаско опита да се върне в мача, стигна до 40-40. След невероятно разиграване, в което Джокович отново демонстрира отличната си игра в защита, мрежата помогна на испанеца и той стигна до брейкпойнт, но след това сгреши и в крайна сметка сърбинът взе подаването си за 5-2. Ноле поведе с 40-15 и с бекхенд диагонал приключи мача. Това бе 17-а поредна победа за Джокера срещу испанци и 19-а поредна срещу левичари.

Илия Марченко, който отстрани още на старта миналогодишния шампион Давид Ферер, продължава победния си ход в Доха, като в среща от втория кръг победи Текмураш Габашвили с 6-4 6-2 и се класира за четвъртфиналите. Там украинецът ще играе със седмия поставен Жереми Шарди, който победи Пол-Анри Мютьо с 6-2 6-4 в изцяло френския сблъсък.

„Искам да повторя успехите от 2015-а“, начерта целите си за сезона Новак Джокович