Обрат от 1-6 и победа №700 за Анди Мъри

BNP Paribas Open, първи кръг
Анди Мъри – Таро Даниел 1-6, 6-2, 6-4

Анди Мъри постигна победа №700 на ниво АТР в своята кариера. Бившият №1 стигна до юбилейния успех след обрат 1-6, 6-2, 6-4 над квалификанта Таро Даниел.

Това бе трети мач помежду им през 2022-а и първият толкова равностоен, след като Даниел победи в три сета на Australian Open, а Мъри взе реванш с 6-2, 6-2 в Доха.

Шотландецът отдаде лошия първи сет в Индиън Уелс на ранния начален час. „Вече съм стар за това начало в 11 часа, имам нужда от време, за да започна“ – пошегува се той след успеха. Във втория сет Мъри отговори с пет поредни гейма и така вкара мача в решителен сет.

Даниел спечели първите осем точки в него, но трикратният шампион от Големия шлем постепенно започна да доминира в честите дълги разигравания и изравни за 3-3. В деветия гейм Мъри отрази нов брейкбол на съперника, преди да пробие за пети и последен път в последния възможен момент.

По този начин Мъри продължава и серията си от 6 поредни турнира, в които печели поне по един мач. За него следва мач с №31 в схемата Александър Бублик, срещу когото има две победи до момента.

„Той е много нетрадиционен играч. Невероятно талантлив, има страхотни умения и играе различно от повечето хора в тура в днешно време. Започна годината добре, но ако играя добре, ще имам шанс“ – коментира Мъри, който вече има 28 победи в Индиън Уелс, но никога не е печелил титлата.