Оже-Алиасим елиминира Шварцман и е на 1/8-финал в Рим

Internazionali BNL d’Italia, втори кръг

Феликс Оже-Алиасим – Диего Шварцман 6-1, 6-3

Феликс Оже-Алиасим намери място на 1/8-финалите на Мастърс турнира в Рим след впечатляваща победа над световния №10 Диего Шварцман. Младият канадец изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона и напълно надигра полуфиналиста от Ролан Гарос, записвайки най-доброто си класиране на надпреварата във Вечния град до момента. Това бе първата победа на Оже-Алиасим над играч от Топ 10 от почти две години насам, когато той елиминира Стефанос Циципас на турнира в Куинс.

В битка за място сред най-добрите осем канадецът ще се изправи срещу победителя от мача между Давид Гофен и Федерико Делбонис.

Оже-Алиасим записа повече асове от своя опонент (5-1), като освен това имаше сериозно превъзходство при спечелените точки както на сервис (29-16), така и на ретур (24-11). Световният №21 беше почти безгрешен при възможностите си за пробив, оползотворявайки пет от шест (83%), докато Шварцман реализира единствения брейкпойнт, до който успя да достигне.

Още от самото начало Оже-Алиасим показа, че се чувства много комфортна на „Пиетранджели“ и и започна вихрено мача, като в първите три гейма даде само три точки на първата ракета на Аржентина. Шварцман успя да намали резултата, но неговият опонент бързо си върна инициативата, като спечели подаването си, след което проби за 5-1. Оже-Алиасим продължи да играе много по-добре и приключи сета с гейм на нула, надделявайки категорично с 6-1.

Шварцман спечели откриващия гейм във втората част и за пръв път от началото на мача поведе в резултата, но Оже-Алиасим бързо успя да обърне развоя на мача и първата почивка в сета дойде при резултат 2-1 за канадеца. Аржентинецът успя да изравни, но впоследствие възпитаникът на Тони Надал си върна водачеството след пробив на нула, след което затвърди брейка и увеличи преднината си на 4-2.

Световният №10 успя да редуцира пасива си, но това бе последният позитивен момент за него в мача. Оже-Алисим записа два поредни гейма на нула и по този начин оформи крайното 6-1, 6-3 след точно един час игра, записвайки една от най-големит победи в кариерата си до момента.