Карацев удължи негативната серия на Медведев в Рим

Internazionali BNL d’Italia, втори кръг

Даниил Медведев – Аслан Карацев 2-6, 4-6

Аслан Карацев се класира за 1/8-финалите на Мастърса в Рим след победа в два сета над третия в схемата Даниил Медведев. Световният №27 контролираше играта през почти целия двубой и записа втори успех в дебютното си участие в турнира, докато Медведев все още няма победа след три участия в надпреварата във Вечния град. Днешният триумф беше пети за Карацев срещу тенисист от Топ 10 на ранглистата през този сезон.

В битка за място на 1/4-финалите руснакът ще се изправи срещу 47-мия в света Райли Опелка.

Медведев записа повече асове (5-1), но въпреки това Карацев имаше превъзходство по отношение на спечелените точки на сервис (39-35). Освен това, четвъртата ракета на Русия бе значително по-резултатен на ретур (23-11) и реализира три от шестте си точки за пробив (50%), докато Медведев не успя да оползотвори единствения брейкпойнт, до който достигна.

Медведев на два пъти поведе в началото, но Карацев отговори на предизвикателството на именития си опонент и успяваше да възстанови равенството. Полуфиналистът от Australian Open успя да осъществи обрат, реализирайки първи пробив в мача, след което затвърди брейка с гейм на нула и така увеличи преднината си на 4-2. Медведев опита да редуцира пасива си, но Карацев не позволи на своя сънародник да застраши водачеоството му и надделя с 6-2 в първия сет.

Вторият сет започна така, както и първият – и двамата опоненти печелеха подаванията си и играта дълго време вървеше гейм за гейм. При резултат 3-2 Медведев можеше да осъществи първия пробив в сета, но не успя да се възползва от единствения си брейкпойнт в сблъсъка и Карацев отново изравни. Финалистът от турнира в Белград отново успя да пробие пръв, след което увеличи преднината си на 5-3. Медведев върна интригата, като спечели следващото си подаване, но Карацев завърши мача по възможно най-добрия начин – с гейм на нула, и триумфира с 6-2, 6-4 след 1 час и 18 минути игра.