Оже-Алиасим и Синер отпаднаха от турнира в Торонто

National Bank Open, втори кръг

Яник Синер – Джеймс Дъкуърт 3-6, 4-6

Душан Лайович – Феликс Оже-Алиасим 7-5, 6-4

Яник Синер претърпя изненадващо поражение във втори кръг на Мастърс турнира в Торонто. Италианецът, който само преди три дни спечели титлата във Вашингтон, записа загуба в два сета от световния №85 Джеймс Дъкуърт.

На осминафиналите австралиецът ще се изправи срещу първия в схемата Даниил Медведев.

Дъкуърт имаше превс по отношение на спечелените както на сервис (44-38), така и на ретур точки (22-15). Австралийският тенисист се възползва от две от своите четири възможности за пробив (50%), като в същото време Синер не успя да реализира нито един от двата си брейкпойнта.

И двамата опоненти спечелиха първите си подавания, след което Дъкуърт реализира пробив, с който натрупа комфортен аванс от 4-1. Синер намали изоставането си, но след това пропусна две точки за пробив и неговият опонент отново спечели сервис гейма си. Разликата от три гейма се запази до края на сета и в крайна сметка Дъкуърт надделя с 6-3.

Втората част започна по-добре за Синер, който спаси брейкпойнт и спечели откриващия гейм, но неговият опонент спечели подаването си на нула и възстанови равенството. Паритетът се запази до 3-3, когато отново Дъкуърт проби пръв, след което затвърди брейка и се доближи само на гейм от победата. Синер спаси мачпойнт в деветия гейм и намали изоставането си, но след това допусна обрат от 30-15 и по този начин Дъкуърт триумфира над втората ракета на Италия с 6-3, 6-4 след 74 минути игра.

От турнира отпадна и поставеният под №9 Феликс Оже-Алиасим. Канадецът не успя да зарадва феновете по трибуните и записа двусетова загуба от Душан Лайович. Така световният №16 не успя да повтори представянето си от 2019 г., когато елиминира своите сънародници Милош Раонич и Вашек Поспишил по пътя към осминафиналите.

И шестте аса в мача бяха дело на Оже-Алиасим, но въпреки това Лайович спечели повече точки на сервис (48-43), като освен това бе по-резултатен и на ретур (22-17). Сърбинът реализира две от петте си точки за пробив (40%), докато втората ракета на Канада не успя да оползотвори нито един от два та брейкпойнта, които се откриха пред него.

Оже-Алиасим на пет пъти поведе в откриващия сет, но Лайович не му позволи да се откъсне в резултата и неизменно успяваше да изравни. Сърбинът дочака своя момент и реализира пробив в единадесетия гейм, като впоследствие затвърди брейка като спечели подаването си на 15 и така се наложи със 7-5 в сета.

Представителят на домакините поведе в началото на втората част, но след това пропусна брейкпойнт и позволи на опонента си да изравни. Тази грешка му струваше скъпо, тъй като Лайович отново успя да пробие пръв и поведе с 3-1. Това се оказа повратният момент за изхода от мача, тъй като до края на двубоя никой от опонентите не стигна до нова възможност за пробив и така Лайович спечели със 7-5, 6-4 след 1 час и 36 минути на корта.