Гарин елиминира Оже-Алиасим на старта в Монте Карло

Rolex Monte-Carlo Masters, първи кръг

Феликс Оже-Алиасим – Кристиан Гарин 6-7(3), 1-6

Кристиан Гарин започна участието си на МАстърс турнира в Монте Карло с победа в два сета над световния №21 Феликс Оже-Алиасим. Мачът бе очакван с голям интерес, тъй като бе първият след присъединяването на Тони Надал към екипа на канадеца. Сблъсъкът започна вчера, но бе прекъснат заради дъжд при резултат 4-2 в полза на Оже-Алисим и бе доигран днес.

Следващият опонент на Гарин ще бъде Джон Милман, който вчера надделя над Юго Умбер.

Чилиецът спечели повече точки от своя опонент както на сервис (49-41), така и на ретур (32-21). Гарин оползотвори три от осемте си възможности за пробив (38%), докато Оже-Алиасим реализира само един от шестте брейкпойнта, до които достигна (17%).

Мачът започна вихрено за Оже-Алиасим, който поведе с 2-0 след ранен пробив, след което спаси брейкпойнт на Гарин и увеличи преднината си. Чилиецът успя да прекъсне серията на опонента си, но веднага след това втората ракета на Канада възстанови разликата от три гейма при 4-1. Гарин отговори с гейм на нула, след което обаче мачът бе прекъснат заради дъжд при резултат 4-2 в полза на Оже-Алиасим.

Канадецът взе инициативата и след подновяването на играта и отново отрази точка за пробив на Гарин, доближавайки се само на гейм от спечелването на сета. Това изглеждаше само въпрос на време, но в осмия гейм Оже-Алиасим пропусна два сетпойнта и позволи на опонента си да намали резултата на 5-3. Впоследствие Гарин заигра много по-агресивно и уверено и записа първия си пробив в мача, след което спечели нов гейм на нула, с който възстанови равенството при 5-5.

Оже-Алиасим прекъсна устрема на световния №24 и отново поведе в резултата, но в дванадесетия гейм пропиля още две възможности за спечелването на сета и Гарин стигна до тайбрек. В него чилиецът бързо взе инициативата като поведе с 4-0, след което стигна до четири поредни сетбола при 6-2. Оже-Алиасим отрази първия, но при следващия си опит шампионът от турнира в Сантяго не допусна грешка и спечели сета със 7-6(3).

Във втория сет интрига почти нямаше. Гарин изигра най-силните си минути от началото на мача и пое напълно контрола върху играта, като първата почивка в сета дойде при 3-0 в полза на чилиеца. Оже-Алиасим успя да намали резултата, но това бе последният позитивен момент за него в днешния мач. Гарон отново направи серия от три поредни спечелени гейма, като по този начин оформи крайното 7-6(3), 6-1 след точно 2 часа на корта.