Пер достигна II кръг в Хамбург за 53 минути. 3-сетова победа за Симон

German Open, I кръг
Беноа Пер – Дмитри Турсунов 6-3 6-2
Жил Симон – Максимилиан Мартерер

Поставеният под №5 в основата схема на турнира в Хамбург Беноа Пер стартира с чиста победа за 53 мин. над Дмитри Турсунов 6-3 6-2.

Двамата си размениха по брейк в първите два гейма от двубоя, а руснакът, който е със защитен ранкинг, не даде никакви признаци на слабост до 3-3. В следващата част обаче изостана 0-40 в подаването си и Пер се възползва, а после затвърди на 15 за 5-3.

Турсунов сервираше за оставане при този резултат, но за втори пореден сервис гейм трябваше да отразява брейкболи, което се оказа непосилно за него – 3-6.

Вторият сет тръгна гладко за световния №40, който проби в четвъртия гейм за 3-1 и затвърди в оспорвана следваща част, с което натрупа аванс от 4-1. Пер затвори мача от посрещане в осмия гейм, когато докара точките до дюс, а после проби за крайното 6-2.

Жил Симон трябваше да играе 3 сета срещу Максимилиан Мартерер, като накрая постигна своето и се наложи с 6-2 4-6 6-4.