Пета поредна победа за Андрей Рубльов

Adelaide International, осминафинали
Андрей Рубльов – Сам Куери 6-3 6-3
Пабло Кареньо Буста – Жереми Шарди 6-3 6-2

Първият шампион през 2020 г. – Андрей Рубльов, удължи победната си серия, след като започна турнира в Аделаида с бърз успех над Сам Куери. Третият поставен на Adelaide International се нуждаеше само от 55 минути, за да сломи съпротивата на американеца след 6-3 6-3.

Миналата седмица руснакът стана първият шампион от Тура през годината, след като на финала на турнира в Доха победи Корентен Муте  с 6-2 7-6(3). Титлата на Рубльов, която е трета в кариерата му, му донесе и дебют в топ 20 на световната ранглиста. Сега победите за световния №18 продължават и го водят на четвъртфинал срещу Даниел Еванс.

„Не спах цяла нощ заради биологичния часовник, но съм много доволен от енергията, която показах днес“, призна Рубльов, цитиран от atptour.com. „Изиграх наистина добър мач и съм щастлив да спечеля срещу такъв страхотен играч“.

Световният №18 спечели 92% от точките на свой първи сервис – 23 от 25, за да поведе в общия баланс срещу Куери с 2-1 победи. Руснакът е с актив от пет победи и нито една загуба от началото на годината, а също така не е губил сет.

Междувременно четвъртият поставен Пабло Кареньо Буста започна успешно играта си на сингъл през 2020. Испанецът се възползва от всичките си три шанса за пробив и надигра Жереми Шарди с 6-3 6-2.

На четвъртфиналите го очаква Лойд Харис, който премина през квалификациите, а днес победи Ласло Джере със 7-6(5) 6-3. Той също така се състезава за Южна Африка по време на ATP Cup и натрупа множество двубои на сметката си.

Томи Пол надигра Пабло Куевас с 6-1 6-2, а Алберт Рамос надви Жауме Мунар със 7-6(3) 6-3. Двамата победители ще се срещнат на четвъртфинал.