Пуй спечели битката на нерви с Куевас и ще играе 1/2-финал с Рамос-Виньолас в Монте Карло

Monte-Carlo Rolex Masters, 1/4-финал
Лука Пуй – Пабло Куевас 6-0 3-6 7-5

Лука Пуй победи Пабло Куевас с 6-0 3-6 7-5 и достигна 1/2-финал на Мастърса в Монте Карло. Победителят тръгна добре, но трябваше да наваксва брейк изоставане в третия сет преди да си осигури победата в двубой, който бе белязан от много напрегнати моменти и грешки в ключови ситации. В спор за място на финала той ще играе с Алберт Рамос-Виньолас.

17-ият в света дръпна 40-15 в откриващия гейм и реализира още първата си възможност, а след две отразени точки за рибрейк, затвърди – 2-0.

И двамата тенисисти имаха проблеми с вкарването на първи сервис, но много по-трудно се справяше уругваецът, който в третия гейм изостана 0-40 и отново сдаде подаването си. Пуй затвърди двойния брейк и доигра сета със самочувствие, връзвайки „геврек“ на съперника – 6-0.

Французинът обаче направи двойна грешка при 40-40 в първия си сервис гейм след почивката, а в следващото разиграване излезе непремерено на мрежата и бе матиран с пасинг шот – 0-2. Ситуацията на корта тотално се промени, след като Куевас затвърди за 3-0 и вече имаше пълното право дори да мисли за обрат.

Уругвайският тенисист осъществи двоен пробив, но в петия гейм допусна непредизвикана грешка от бекхенд при дюс, а нова грешка прати подаването му в посока на съперника – 4-1.

При 5-3 Куевас сервираше за изравняване на сетовете, като поведе 40-15. Пропусна първия сетбол, но затвори частта на 30 с хубав сервис и без да влиза в разиграване – 6-3.

Пуй успя да поведе 2-0 в третия сет, но бързо изпусна аванса си, губейки следващите две части.

В много по-изгодна позиция бе съперникът му в края, след като проби отново в седмия гейм, а после подпечата обрата със сервис гейм – 5-3. При 5-4 Пабло Куевас сервираше за място на полуфиналите, но изостана 30-40 и съперникът му се възползва от шанса – 5-5.

Французинът пръв си осигури трайбрек, а после стигна до два мачбола от посрещане, като пропусна първия, но на следващия съперникът му пресили бекхенд от дъното на корта – 7-5.